Wpis z mikrobloga

Mirki,

Przygotowując się na szczeniaka w domu zastanawiam się nad paroma rzeczami. Miski, posłania, zabawki, smycze, szelki, szkolenia itd.

Byłem w 100% przekonany, że klatka kennelowa to dobre rozwiązanie. Jednak spotkałem się z opiniami wśród znajomych i internautów, że to torturowanie psa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego uznałem że zrobię ankietę na tym „zacnym” orlenowskim portalu by tę kwestie rozstrzygnąć.

Klatka kennelowa to:

#zwierzeta #psy #tresura #zwierzaczki #heheszki
GajuPrzegryw - Mirki,

Przygotowując się na szczeniaka w domu zastanawiam się nad par...

źródło: comment_1671740595d9yz2LaUfPTD7KITGUeISu.jpg

Pobierz
  • 72
@FulTun: @mirek63479: psst robicie #!$%@? reklamę Mirków xD

Klatka kennelowa nie służy do zamykania psa i nie jest ekwiwalentem trzymania psa pod sklepem w kojcu czy na łańcuchu.

To narzędzie do tresury i miejsce w którym pies min. śpi, je i jest to jego kąt do którego nikt nie ma prawa mu się wtrącać. xD

Sa wykorzystywane min. Przy rasach pracujących ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No
@GajuPrzegryw: Wszystko zależy od rasy i temperamentu zwierzaka. Istotne jest też czy pracujesz w domu i masz mnóstwo czasu dla szczeniaka, jak tak to klatka nie potrzebna. Jak wychodzisz do roboty na 8 godzin i piesek jest sam w domu, to klatka się przyda. Pro tip, dobrze jest ją wtedy przykryć jakimś ręcznikiem/kocem, żeby zrobić psiakowi namiastkę norki, żeby czuł się bezpieczniej. Oczywiście nie zasłaniaj całej, żeby pieseł miał czym oddychać.
@GajuPrzegryw: Jeśli chodzi o szkolenie, to w przypadku dużego psa nie wyobrażam sobie żeby nie skorzystać ze szkolenia dotyczącego posłuszeństwa i nie podejmowania pokarmu leżącego np w trawniku, przy drodze, itp. To jest bardzo ważne, dzięki temu pies jest bardziej bezpieczny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GajuPrzegryw: nie wyobrażam sobie nie mieć. Tak samo moje psy sobie nie wyobrażają, bo one klatki bardzo kochają. Czasem jak się drzwiczki przymkną i nie mogą wejść to potrafią wymownie stać przed żeby im otworzyć. Dodatkowo jest to super pomoc w wychowaniu i bezpieczeństwo dla szczeniaka.
Poniżej zdjęcie cyknięte minutę temu... i dodam że ten pies ma opcje legowiska poza klatką, kanapy, dywanu, fotela, a i tak sam wybiera najczęściej klatkę
mikaliq - @GajuPrzegryw: nie wyobrażam sobie nie mieć. Tak samo moje psy sobie nie wy...

źródło: comment_1671742170ezkleebMcOtPLl1XDXVNq5.jpg

Pobierz
@Dzikus_Z_Detroit: @szokolada: @SoltysWsiInternet: @eazyone:

Tak zbiorczo odpowiem.

Tak oczywiście jestem świadomy tego, że psa trzeba nauczyć czym jest klatka i go do niej przyzwyczaić. Będę dość często wyjeżdżał razem z nim dlatego myśle nad klatka.
Jest to klasa olbrzymia ponad 45kg, i rasa pracująca.

Gdy miałem sznaucera miniaturę byłem uczniem i studentem, wiec w jego przypadku klatka rzeczywiście była zbędna.

Chce by pies miał swój pokój i swoje
@GajuPrzegryw: to zależy, jak z niej będziesz korzystać. Mój owczarek nie lubi zamkniętych miejsc, więc u nas lepiej działa otwarte posłanie.
Jak ktoś zamyka psa w klatce bo sika, bo szczeka, bo gryzie meble, bo wyje sam, to jest to dręczenie psa. Znam psa, którego laska trzymała w klatce jak była w pracy i na noc - łącznie kilkanaście h dziennie. Pies miał braki mięśniowe przez to.
Osobiście klatki nie lubię
Kup używaną, weź 0od uwagę czy będziesz podróżował z psem, przewoził, jeździł na wystawy oraz wagę i masę docelową psa dorosłego, wysokość w kłębie itp itd

Klatka to azyl, bezpieczna przestrzeń i własny pokój dla psa, mast hev w wychowaniu

Poniżej kilka książek z top10 w kwestii behavioralnej dotyczace psów i ich właścicieli, przeczytaj wszystkie, zastosuje tylko to co w twoim odczuciu jest zgodne z twoimi przekonaniami i odczuciami:

Okiem psa
Zapomniany