Wpis z mikrobloga

Mirki,

Przygotowując się na szczeniaka w domu zastanawiam się nad paroma rzeczami. Miski, posłania, zabawki, smycze, szelki, szkolenia itd.

Byłem w 100% przekonany, że klatka kennelowa to dobre rozwiązanie. Jednak spotkałem się z opiniami wśród znajomych i internautów, że to torturowanie psa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego uznałem że zrobię ankietę na tym „zacnym” orlenowskim portalu by tę kwestie rozstrzygnąć.

Klatka kennelowa to:

#zwierzeta #psy #tresura #zwierzaczki #heheszki
GajuPrzegryw - Mirki,

Przygotowując się na szczeniaka w domu zastanawiam się nad par...

źródło: comment_1671740595d9yz2LaUfPTD7KITGUeISu.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r__k: kenel nie służy do zamykania i karania psów, smycz nie służy do podduszanie psa, krzyk nie jest metodą wychowawczą, jest znacząca różnica pomiędzy świadomymi właścicielami psów a posiadaczami (podobnie jak w kwestii BMW)
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: klatka kenelowa to środek, którego używa się podczas treningu psów z lękiem separacyjnym lub innymi zaburzeniami zachowania. W żadnym wypadku nie należy jej stosować ”zapobiegawczo". To nie jest pokój dla pieska, to nie jest metoda by zostawiać tak psa samego lub forma kary. To wyłącznie środek pomocniczy podczas psychoterapii psów.
  • Odpowiedz
@helga-von-klusken: Otóż nie do końca rozumiem wywód.

Gdzie masz te ciekawostki o klatce kennelowej wykorzystywanej w tylko i wyłącznie w psychoterapii, opisane?

I gdzie napisałem o stosowaniu zapobiegawczym i zapobiegawczym do czego konkretnie? XD
  • Odpowiedz
@helga-von-klusken: Ok, poszukałem sam. I c--j znalazłem. Instytut o ile takowy istnieje nie jest instytutem. Nie udostępnia również żadnych opracowań naukowych.

A jedyne negatywne opinie dotyczą kilku organizacji w tym artykułów PETA, i dotyczą one kompletnie innego zjawiska xD zamykania zwierząt na długie godziny, „trenowanie” poprzez zamykanie w nich szczeniaków.

Nigdzie nie jest wymienione by umiejętne korzystanie z narzędzia było złe xD

No, ale jak rozumiem Pani psycholog będzie w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GajuPrzegryw: sam mam klatkę kennelową i mocno mi ułatwiła życie w pierwszych tygodniach posiadania pieska. Łatwiej było dzięki niej ogarnąć lęk separacyjny, w przypadku gdy akurat nie mogłem mieć na pieska oka miałem pewność, że nie zrobi sobie krzywdy i w sumie swojemu tak ją wyposażyłem, że nawet nie chciał z niej wychodzić XD. Błędem było tylko to, że kupiłem bez sufitu, więc z czasem jak podrastał to zaczął wyskakiwać,
  • Odpowiedz
@dosiu: Co do “karania” klatką to jestem raczej sceptyczny.

Jednak co do samej nauki i pilnowania jestem przekonany że pomaga. I raczej z tej opcji skorzystam. Moje mieszkanie to wieczny remont, nie mogę też być przy nim co chwila bo pracuje zdalnie i muszę coś tam kilkać w kąkuter.

I tak pewnie zamontuje kratkę/bramkę w drzwiach do pokoju, żebym go widział. Będzie miał swój pokój wiec nie potrzebuje mu wyznaczać
  • Odpowiedz
@QoTheGreat: Jak mi taki wielki s------l położy się na nogach to bym już nóg nie miał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@opiateterrorist: Zobaczę, kupię, jak się nie przyjmie lub będzie bardzo oporny to ja sprzedam/oddam komuś czy przekaże fundacji.

Każda pomoc przy nauce czystości będzie mi potrzebna. Bo z tym mi zawsze najdłużej schodziło.
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: jesteś jakiś dziwny. Wszyscy Ci z grubsza przytakują, że to dobry pomysł. Dzielą sie doświadczeniami a Ty albo wyjezdzasz z "mentalnoscia polaczkow", albo "nie wiem z kim wykopki obcują, że myślą że ktoś zdrowy na umyśle tak robi". Po ch*j Ci ten post jak sie czepiasz nawet ludzi, ktorzy sie z Toba zgadzają.
  • Odpowiedz
@bialegomisa: Ok. Odnosiłem się do dwóch komentarzy, które nic nie wnoszą i nie rozwijają myśli pierwotnej. Jeden kazał mi się samemu zamknąć w klatce(Mam to k---a jako opinie odbierać?), a drugi sugerował sarkastycznie żebym psa przywiązywał gdy idę na zakupy(jak rozumiem to również jest opinia, tak?).

Uwielbiam dyskutować z ludźmi z którymi się nie zgadzam gdy maja argumenty. Może Pani psycholog? Stwierdza, że jest certyfikowanym psychologiem i według opracowań instytutu, który
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: to dobre rozwiązanie. Pozwala psu się wyciszyć i mieć "fajrant". I to jest miejsce gdzie ma spokój od innych ludzi, nigdy nie dostanie ochrzanu itp.
Chwalimy sobie. Normalnie w ciągu dnia piesek oczywiście biega sobie w domu.

Też nagrywaliśmy pieska jak był sam w klatce jakiś czas i po zaśnięciu już było naprawdę spokojnie.
  • Odpowiedz