Wpis z mikrobloga

29/1000 #1000filmow - PEŁNA LISTA
#kino #film #filmnawieczor

Akira

Pierwszy animowany film. Nie będzie w tym zestawieniu bajek, ale istnieją animacje dla dorosłych, które przytoczę. Akira opowiada o świecie przyszłości - NEO-Tokio. Członek gangu motocyklistów za sprawą tajnego wojskowego eksperymentu staje się szalonym psychopatą którego może powstrzymać tylko nastolatek z grupą przyjaciół. Film sławny, tuż obok Ghost in the Shell ale jego odbiór jest trudniejszy za sprawą skrócenia go o wątki z wersji komiksowej. Film przez to jest trochę poszatkowany i wyczuwa się to podczas seansu. Czy warto? Mimo wszystko warto znać.

Reżyseria: Katsuhiro Ôtomo
IMDb: 8.0/10
animacja, S-F

https://www.imdb.com/title/tt0094625/
https://www.cda.pl/video/25630956a
WLADCA_MALP - 29/1000 #1000filmow - PEŁNA LISTA
#kino #film #filmnawieczor

Akira
...

źródło: comment_1671737381dtUvpeOTwzOHUX2uhvZt44.jpg

Pobierz
  • 5
@WLADCA_MALP: szacun za to co robisz :) dużo świetnych filmów, ktore juz oglądałem, parę takich, ktorych nie znam, ale patrząc na Twoj gust mogą mi się spodobać. Szukanie perełek na filmwebie jest trudne, zwłaszcza przy filmach, ktore są świetne same w sobie, ale zbierają duzo minusów za kwestie ideologiczne czy światopoglądowe.
Zamierzam obejrzeć wszystkie z Twojej listy - te które juz oglądałem tym razem po angielsku, by uczyć się języka.

Filmu
@cyconiusz: dzięki, miło się czyta takie rzeczy :) Ja to trochę robię dla różowego, bo u niej trochę jak u złotej rybki - treść filmu wymazuje się po 3 latach z pamięci i jak pytam co oglądamy to potem sam szukam filmu na wieczór :)

Co do Akiry to w opisie między wierszami uprzedzałem, że ma wysoki próg wejścia. Szybciej na początek bym polecił wspomniany Ghost In the Shell albo Paprika.
@WLADCA_MALP: mam tak samo jak Twoja różowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) często przy zakończeniu orientuję się, ze juz oglądałem dany film dlatego chętnie ponownie obejrzę polecane przez Ciebie filmy, ale te które filmweb wyswietli mi jako obejrzane obejrzę w anglojęzycznej wersji językowej. Coś tam może skojarze z fabuły czy treści, więc na pewno będzie łatwiej niż przy pierwszym obejrzeniu. Wtedy wolę, zeby mi nic ważnego nie uciekło