Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że mokry sen niektórych się spełnia. Miałem okazję pogadać ze znajomymi po psychologii i/lub z uprawnieniami ratownika, którzy dostali wezwanie na ćwiczenia. 2 dziewczyny z psychologii, jedna z uprawnieniami ratownika zrobionymi pod pracę przy imprezach masowych do tego 1 chłopak z psychologii(cała trójka studenci po uczelniach w Łdz, różne roczniki) i 1 chłopak z ratowniczymi uprawnieniami z OSP.

No i wychodzi, że te ćwiczenia jednak nie takie dobrowolne. Jako "alternatywę" 2 osobom po studiach oferowali kurs oficerski. Jedna kobita ma 5 letnie dziecko, to się wymigała, reszta napisała odwołania i czekają.

Czy oficjalna narracja nadal trzyma się tego, że to w pełni dobrowolne?
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 27
@Fattek: dzisiaj rozmawiałem ze znajomym, 10 lat temu był zawodowym żołnierzem, olał temat, poszedł do cywila i teraz znowu wraca, czekał na list ponad miesiąc, ma się stawić 9 stycznia, a o szkoleniu cywili powiedziałem mu to mnie wyśmiał
@DamianO1995: z tego, co mi powiedzieli, rozumiem, że tak, ale to nie jest pewne. Na pewno byli w WCR i gadali na miejscu, bo się dziwili, skąd powołania(koleś z uprawnieniami z OSP robił je tak dawno, że nawet nie pamiętał, że takie ma). Łódź i okolica, dokładnie nie wiem, które WCR.
@Fattek: Na ćwiczenia jest się powoływanym poprzez kartę powołania. To decyzja szefa WCR od którego można złożyć odwołanie; a potem ją zaskarżyć przed sądem administracyjnym. Nie może być "niepewnego powołania".
@DamianO1995: W sensie, ja nie jestem pewny, jak to formalnie wygląda, bo powiedzieli, że dostali list i że byli na miejscu w WCR, gdzie powiedzieli, że chcą ich na ćwiczenia i jedyną alternatywę, jaką mają, to kursy oficerskie. Odwołanie napisali, więc pewnie jest w formie tego powołania, jak mówisz.
@przemekLes: 2-dniowe, ale nie mówili jednoznacznie, że weekend. Dziewczynie, która nie poszła przez wzgląd na dziecko proponowali rozbicie na raty(?) byleby poszła, więc może docelowo dłuższe chcą. xD