Wpis z mikrobloga

Hejka, 24 września zarezerwowałem na #booking mieszkanie kilkunastoosobowe na Sylwestra. W ofercie nie było mowy o uiszczaniu opłaty za depozyt, jedyny koszt to przedpłata kartą. Istnieje możliwość rezygnacji ze strony klienta do kilku dni przed Sylwestrem.

Tydzień temu (13 grudnia) właściciel zażądał ode mnie wpłaty 2000 złotych zwrotnej kaucji na jego konto. Wymieniłem z nim kilka wiadomości, próbując wytłumaczyć, że nie ma takiej możliwości. Zaproponowałem sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego, obfotografowanie mieszkania w jego obecności i rozliczenie ewentualnych dodatkowych kosztów poprzez booking.

Argumenty właściciela sprowadziły się do trzech rzeczy:
a) Inni klienci zniszczyli któryś z jego lokali w czasie Sylwestra i chce się zabezpieczyć.
b) Rozliczenie się przez booking było trudne.
c) Inni klienci podobną opłatę wpłacili.

Ostatecznie przystał na sporządzenie protokołu, ale razem z wpłatą kaucji.

Po mojej kolejnej odmowie wpłaty kaucji właściciel uznał, że sprawa dla niego jest podejrzana przez:
- moją początkową pomyłkę względem podania ilości osób (po korekcie wciąż poniżej przewidzianego przez niego maksimum);
- słownictwo, którym się posługuję (używanie słowa spór);
- odmowę wpłaty wspomnianej kwoty poza bookingiem;
- regulaminowy "zakaz imprez" (cena za noc sylwestrową jest kilka razy wyższa od średniej z dni poprzedzających).

Drogie Mirki, jak najlepiej rozegrać sytuację z tym właścicielem? Rezerwacji do tej pory nikt nie anulował.

Nowego miejsca już szukamy.

#podroze #podrozujzwykopem #pytanie #airbnb #afera?
  • 57
via Wykop Mobilny (Android)
  • 797
@Demon_Maxwella: ja bym nie zapłacił nic wiecej. Po to korzystasz z uslugi posrednika (booking) zeby miec uproszczoną rezerwację, płatność i uniknąć takiego kombinowania. Jesli typ zarabia na wynajmie lokalu to powinien sobie zalatwic odpowiednie ubezpieczenie od dewastacji.

Jak gosc bedzie kombinowal to powiedz mu że zglosisz to do bookingu i tam bedzie sie tłumaczył że próbhje naciągać klientów
@Demon_Maxwella: idę o zakład, że Booking cię oleje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Dokładnie, mi jeszcze nigdy Booking nie pomógł, a miałem podobną sprawę (typ na miejscu zawołał więcej siana za apartament). Nic nie płać, bo to Ty potem będziesz musiał za nim biegać i stawać na głowie, a impreza jest od zabawy a nie od uważania czy wina nie wylejesz na stół albo Ci kiep z blanta
Mi z kolei booking pomógł i jeszcze załatwił dodatkowe upusty.
Miałem do odwołania 3 miejsca z dnia na dzień, tylko jeden ze zwrotem 100%. Załatwili w obu pozostałych zwrot 50%.
Dla mnie po tej akcji booking to pewniak i wolę brać przez booking niż bezpośrednio.