Wpis z mikrobloga

Straszanie mnie fascynuje jak wielka jest próżność ludzka. Jesteś sobie zwykłym prostym narcystycznym człowiekim, który nie dość, że wygrał na loterii narodzin (ojciec multimilioner) to jeszcze przejawiasz niesłychany talent do autopromocji, marketingu i pozyskiwania funduszy. Oprócz wygrania loterii narodzin trafisz jeszcze dwie kolejne 6 w totolotka (eBay, Tesla) i nie dość, że zostajesz najbogatszym człowiekiem na świecie (aktywa) to jeszcze masz opinię geniusza. Co prawda twój sukces zależy głównie od pracy innych, ale który z liderów biznesu nie przypisuje sobie zasług innych ludzi (pracowników) jako swoje. Ale Ci to nie wystarcza. Oj nie! Jesteś tak narcystyczny i próżny, że chcesz przebić w uwielbieniu, popularności i zainteresowaniu każdego celebryte na świecie. Kupujesz platformę social media, na której i tak za dużo się udzielasz. Dzięki swojej nadmiernej ekpozycji pokazujesz wszystkim, że chyba jednak bliżej Ci do bycia idiotą niż geniuszem na którego się kreujesz. Pociski po Tobie robią nawet praktykańci obsługujący social media Ryanair. A fuckup związany z twitterem może przełożyć się na wycenę twego głównego bienzesu, tego z wyceną napompowaną głównie przez wiarę w twoje umiejętności biznesowe oraz tego, których klientów głównie ostatnio obrażasz.
Brak profitu.

#gielda #twitter #tesla #inwestycje #musk
Pobierz lecho182 - Straszanie mnie fascynuje jak wielka jest próżność ludzka. Jesteś sobie zw...
źródło: comment_1671549941OhRUsVVbOk6CNSQTVyqNwj.jpg
  • 22
(...) który nie dość, że wygrał na loterii narodzin (...)

(...) Oj nie! Jesteś tak narcystyczny i próżny (...)


@lecho182: no to zdecyduj się, wygrał na loterii narodzin czy jednak dostał średniawe karty bo dostał w pakiecie paskudne cechy charakteru w ekstremalnym wydaniu niemal na granicy zaburzeń psychicznych? (choć jak tak patrzę co się teraz odwala to bym powiedział że to już nie na granicy tylko dawno ją przekroczył)

A tak
@lecho182: nie do konca, tesla to nie jest zwykla firma, tylko firma ktora przekonala globalne otoczenie biznesowo-polityczne do fundamentalnego przejscia na elektryki przynajmniej w transporcie indywidualnym, szczescie mozna miec do pewnego momentu, no i jakis wlasny wklad musi miec w rozwoj tych firm, bo by go dawno z tych biznesow wygryzli, ten gosc zgrywa delikatnego piotrusia pana ale tam gdzie idzie o duza stawke jest brutalnie i nie mozna sobie pozwolic
a nie pracował w kopali swego ojca w wieku 12 lat?


@lecho182: nawet jeżeli to co to zmienia, przyjechał do Kanady jako gołodupiec bez pieniędzy, tak przynajmniej twierdzą jego biografowie.

A tak poza tym "pracowałem w wieku 12 lat w kopalni ojca" to jakoś mi nie brzmi jak przepis na szczęśliwe dzieciństwo :D
@lecho182: Nie kumam dlaczego Elonowi ma zależeć na wyceinie Tesli w tym momencie? Jeśli nie potrzbuje akurat spieniężać udziałów to wycene powinien miec w nosie. Jeśli firma ma duze zyski i rośnie to po co jej duża wycena? Spółka nie potrzbuje już inwestorów. Pozwoliła już inwestorom zarobić. Teraz opłaca sie grać na pump and dump.

Nawet jeśli sukcesy zależą od pracy innych to i tak trzeba ich wybrac i dobrze zmotywować.
@krzywy_kanister: odziedziczone pieniądze same nie stworzyły jego firm. Dowiedz się najpierw jak doszedł do tego gdzie jest teraz, ile pracy i ryzyka to kosztowało (SpaceX był kilka razy na skraju bankructwa) a nie gadasz jak mój teść po wódce (hur dur tylko ciężka fizyczna praca a każdy co się dorobił to cwaniak i złodziej z układami co odziedziczył majątek).
Niemniej, zgadzam się z tym, że to co teraz odwala to brak
Co prawda twój sukces zależy głównie od pracy innych, ale który z liderów biznesu nie przypisuje sobie zasług innych ludzi (pracowników) jako swoje


@lecho182: w zasadzie za kazdym razem jak cos prezentuje to mowi, ze team zrobil niesamowita robote. SpaceX czy to Tesla czy to FSD team, a nigdy "zrobilem to, wymyslilem to".

Chyba, ze masz jakis konkretny przyklad gdzie przypisuje sobie jakies zaslugi, ktore jego team stworzyl.
@maniek74

@lecho182: zacny ból dupy, lewaczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spoko, ja jestem prawaczkiem i se napisze, że chłop ma rację, jeśli cię to uszczęśliwi. Musk to przygłup który wmówił wszystkim swój geniusz, a teraz sam się podkłada, nikt nawet nie musiał tego sprawdzać. Zgubiła go własną próżność.
który wmówił wszystkim swój geniusz


@Flypho: A jedyna firma kosmiczna która ma lądujące rakiety (co obniżyło koszt lotu do 20-30mln) to przypadek. A jedyna firma produkująca samochody elektryczne z zyskiem (~30% na pojeździe) to pomyłka. #!$%@? od rzeczy.