Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie ile kosztuje jedno kurze jajko w polsce? Bo rozmawialem z rodzicami (z trojmiasta) i mowia ze 1.20 zl.
Ale cos mi sie niechce wierzyc ze tak drogo.
Ja przewaznie kupuje w okolicach £0.14 czyli 0.70 zl. (Jajka od kury z wolnego wybiegu). A czesto sa promocje za £0.11

A to przeciez #uk jest w czasie kryzysu "wysokich kosztow zycia" Mam nadzieje ze rodzice troche przesadzili z ta cena.
#polska #jedzenie #ekonomia
mielonkazdzika - Szybkie pytanie ile kosztuje jedno kurze jajko w polsce? Bo rozmawia...

źródło: comment_16715431069gkqwnFl4LTt3X6rPzAQgo.jpg

Pobierz
  • 56
@kwiatosz: No to już swoją drogą, w Polsce też w sezonie sporo stref 'zapowietrzonych' było (przynajmniej w moim regionie).

Mój hodowca ma 'tylko' 200 kurek i żyją sobie mimo wszystko naprawdę spokojnie ()
Różnie w zależności od jakości. 80 grosz za szajs do 1.60 za lepsze jajo. Marża detalisty około 20-25 groszy na sztuce jak nie chce dużo sprzedawać. Hurtowo robią po 15gr narzutu. Koszt produkcji jaja na fermie mi nie jest znany ale dobrze zarabiają
@mielonkazdzika Gdy mowa o tych sprzedawanych na targach, od lokalnych sprzedawców to wiem że ceny w tym tygodniu wzrosły z 1.20gr do 1.50zł. Jako ciekawostkę to dodam, że te ceny za jajka były standardem tego lata w jeszcze bardziej na wschód wysuniętej Gruzji. W tym samym kraju litr mleka był po równowartości 7zł. Koszty życia wzrosły niemal wszędzie na świecie, bo przykładów spoza Europy też wiele można by przytoczyć.