Wpis z mikrobloga

k00rwa zauważyłem teraz, że wśród #rozowepaski jest moda na wyzywanie od narcyzów xD generalnie cały świat jest nastawiony coraz bardziej, że bycie samolubnym jest atrakcyjne, że dbanie tylko o swoje jest super itd kochaj siebie blabla xD no ale dobra, problem w tym, że różowe chyba troche pojęcia mylą, narcyz z definicji to człowiek, który dba TYLKO o siebie, NIE przyjmuje żadnej krytyki (również nie ma dystansu do siebie) a tutaj widze troche tendencje do "nie układało nam sie w związku, był chuykiem = narcyz" xD wg wiki na narcystyczne zaburzenia osobowości cierpi 1% populacji choć może to być zakłamane, więc dobra nawet jak byłoby to 10% populacji, to wciąż nie co druga osoba, a ja tu widze/słysze, że co druga różowa "uciekła od narcyza" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logikarozowychpaskow #zwiazki #przemyslenia
  • 15
@otylygrubas: no to swoją drogą, generalnie czym bardziej typ będzie narcyzem tym bedzie bardziej atrakcyjniejszy xD więc najpierw super, wow, jaki pewny siebie a później olaboga ratujcie narcyz jak on mugł

no ale to tak pół-żartem, czekam na wypowiedź jakiejś różowej, bo też nie chce tutaj robić jakiegoś linczu na baby, bardziej dyskusje
@kosmita: spoko porównanie, też zauważyłem ostatnio częstsze uzywanie tej definicji aczkolwiek kiedyś czytałem ze skale borderline szacowano na około 20% (!!!) wśród kobiet i około 5% u facetów, wiec tutaj nadużywanie tego słowa ma troche "większy sens" xD z własnych obserwacji to znam FHUY borderek osobiście, za to narcyzów policze na palcach jednej ręki, faceci których znam prawdopodobnie mają oczywiście inne jakieś zaburzenia, ale nie narcystyczne ( ͡° ͜ʖ
@kosmita: mozna przyjac ze cechy bpd npd sa wazne u kobiety, bez nich nie przetrwalibysmy jako gatunek, mezczyzni natomiast w pewnym momencie zaczeli kontrolowac zbyt bujny rozwoj tych osobowosci, teraz nie moga
@kosmita: cechy ale nie samo bp, np. Każdy jest na spectrum [skali] BP, NP. Osoby wysoko na skali to osoby zdiagnozowane.

Kobiety nie miały muskulatury ani nie umiały obsługiwać broni tak dobrze jak mężczyzna, więc zgodnie z prawem Darwina przeżyły tylko te i te się rozmnożyły, które dały radę zmanipulować Janusza Jaskiniowca. Te umiejętności siedzą głęboko w zachowaniach pierwotnych. Kontrolowane były zawsze w ten sam sposób - przez Janusza Jaskiniowca >