Wpis z mikrobloga

Kurde ludzie dostali z powietrza wakacje kredytowe, co jest pokryte ze zwykłego rozkułaczenia 18 mld prywatnych zysków banków, przez co ja np mam licho oprocentowany depozyt - a jeszcze rzucają się po FB że też chcą 2% przez 10 lat. Co ten kraj jest roszczeniowy to ja nie XD

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 17
  • Odpowiedz
@mickpl: tak długo jak ten naród będzie krzyczał "dej dej dej", tak długo będą nami rządzili socjaliści, którzy wiedzą jak to wykorzystać.
  • Odpowiedz
@mookie: Żeby było śmieszniej to wielki finał wakacji kredytowych będzie taki, że Polska zapłaci za nie bankom gigantyczne odszkodowanie. O ile dobrze pamiętam zapowiedział to np. właściciel mBanku, niemiecki Commerzbank. Wstrzymują się tylko do czasu zmiany władzy i przywrócenia obiektywnych sądów.
  • Odpowiedz
@mickpl: najśmieszniejsze jest to, że obecny rząd który jest oprawcą kredyciarzy 20/21 jest też ich gwarantem bezpieczeństwa, bo kolejny nie będzie się z nimi cackał.
  • Odpowiedz
najśmieszniejsze jest to, że obecny rząd który jest oprawcą kredyciarzy 20/21 jest też ich gwarantem bezpieczeństwa, bo kolejny nie będzie się z nimi cackał.


@mookie: Będzie, według mnie, każda partia (może poza konfą) w programie na kolejne wybory będzie miała przedłużenie wakacji kredytowych
  • Odpowiedz
Żadna tego nie wprowadzi, bo nie ma na to pieniędzy. Ta kasa została wyciągnięta od banków. Nie ma nigdzie kolejnych, luźnych 18 mld.


@mickpl: Dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@mickpl:

co jest pokryte ze zwykłego rozkułaczenia 18 mld prywatnych zysków banków


Oooo, to jednak te pieniądze nie zniknęły z rynku, nie poszły do niszczenia, a tylko miały zmienić właściciela? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: o te kredyty 2% to chyba będzie mortal kombat organizowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) - narazie mówią, że na ten program dopłatowy zostanie w 2024 przeznaczone 800 milionów - to wystarczy na dopłaty do 1000-2000, może w porywach do 3000 umów kredytowych - to tyle co nic skoro rocznie zawieranych jest ich jakoś ponad 100,000
  • Odpowiedz
bo kolejny nie będzie się z nimi cackał.


@mookie: XD

@mickpl: Nie ma nic złego w tanich kredytach. Wolę płacić 3% od kredytu niż 10. Jedyne co by wystarczyło to żeby rata kredytu nie przekraczała 25% przychodów. Wtedy kredyty będą tanie, ale tylko dla tych których stać, czyli może 30%. To w takim razie nie wpłynie aż tak na wzrost nieruchomości i inflacji.
  • Odpowiedz
@mickpl: Tak, bank oferujący ludzkie stałe oprocentowanie 3% u sąsiada na zachodne, jest wielce obrażony i będzie machał mieczykiem jak to źle, ze w Polsce bieda płaci więcej niż obywatel Niemczech xD
  • Odpowiedz