Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ziom166: Jak juz mialbym ostrzegac, to wymienilbym kilka rzeczy.

Przede wszystkim nie kupowac starego laptopa, ktory jest na Windows 8 i czesto ma blokade na biosie na ten system. Mozna to odblokowac, ale niektorzy nie potrafia.

Sprawdzilbym uklad klawiatury i kraj pochodzenia. Czasami sa laptopy kradzione z Niemiec czy innych krajow i maja dziwne uklady klawiatur. Nie beda dzialac poprawnie z polska wersja systemu, nawet po formacie.

Odpalic laptop w lombardzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorkel: To nie jest wcale taki zly pomysl, jezeli w konkretnym lombardzie pracuje koles, ktory ogarnia laptopy. Nie kupowalbym od kobiet z lombardow, ktore czesto nawet nie wiedza co sprzedaja. Lombardy maja zwroty i to co sprzedaja musi byc sprawne albo musza oddac pieniadze.
@NielegalneKretowisko:

Szczerze nie spotkałem się z czymś takim, zazwyczaj format całego dysku załatwiał sprawę, możesz coś więcej powiedzieć o tej blokadzie albo odesłać do jakiegoś materiału.

Czasami sa laptopy kradzione z Niemiec czy innych krajow i maja dziwne uklady klawiatur. Nie beda dzialac poprawnie z polska wersja systemu, nawet po formacie.


@NielegalneKretowisko: Oczywiścię, że bedą działać poprawnie jedynie klawisze mogą być pozamieniane.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorkel: Jest sporo lombardow w Polsce (mam na mysli glowna franczyze Loombard), gdzie sa ogarnieci kolesie co znaja sie na temacie i sprzedaja laptopy. Na stronie Loombard mozna sobie znalezc sprzet, a potem zadzwonic na konkretny punkt i wypytac. W wiekszosci przypadkow przez tel wszystkiego sie dowiesz i ogarniesz czy koles jest kumaty. Jeszcze da Ci rabat. Wszystko Ci wysla kurierem.
Ja bym się najbardziej obawiał, że sprzęt okaże się kradziony i będę miał niepotrzebnie dodatkowe problemy


@kurtluscas: Że co?
ŻADEN lombard nie bierze danych osób, którym sprzedaje sprzęt, pracowałem tam 3 lata.
Jak Ty im dajesz to tak, ale nie przy sprzedaży ()