Wpis z mikrobloga

mam przepisaną część domu rodzinnego


@aika: niby z jakiej racji masz coś dostać z programu PIERWSZE MIESZKANIE jak już masz swoje PIERWSZE MIESZKANIE
Samo pomyślenie o tym, że coś ci się należy z tego programu, to jest splunięcie w twarz ludziom, którzy od rodziny nie dostali nic i są przymuszeni do wynajmu.
@little_muffin: i tak za pewne będzie przy uszczelnieniu projektu, pewnie dopiszą coś w stylu że jak żaden z małzonkow nie ma ale np. jeśli w przeszłości miał i sprzedał lub właśnie miał udziały ze spadku ale rodzina je wykupiła etc. , spokojnie na razie to power pointy
@swagerstom a czy prawo do ćwierci mieszkania oznacza, że je posiadam? Niekoniecznie. Posiadam ćwierć. A chcę jednak całe mieszkanie i tylko dla siebie. To chyba oczywiste.
@aika: nie wiem, co masz w papierach, ale jeżeli formalnie jesteś współwłaścicielką nieruchomości, to ten program kategorycznie nie jest dla ciebie, bo ty już posiadasz swoje własne lokum NA WŁASNOŚĆ. Nawet jeżeli jest to w praktyce jeden pokój.
Ten program dotyczy wyłącznie ludzi, którzy nie mają i nigdy nie mieli żadnej nieruchomości. I jest to jak najbardziej logiczne, bo kombinatorów znalazłoby się dużo więcej i ten program stałby się luką służącą
@swagerstom: Odważne i kategoryczne tezy jak na program, który na razie jest tylko w powerpoincie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszędzie mowa jest o pierwszym, własnym mieszkaniu - gdzie ta „pełna własność” czy „całe mieszkanie” przy współwłasności? Nie kłócę się, tylko na ten moment nic nie wiadomo, a perorujesz tak, jakbyś znał cały program i czynniki dyskwalifikujące, gdy na razie jest to tylko kiełbasą wyborczą.
gdzie ta „pełna własność” czy „całe mieszkanie” przy współwłasności?


@ismenka: współwłasność nie wchodzi w grę w tym programie, bo w większość małżeństw posiadających mieszkanie, ma je właśnie na współwłasność. Program "PIERWSZE MIESZKANIE" w takiej formule nie miałby żadnego sensu i byłby po prostu kolejnym ogólnodostępnym dodrukiem pustego pieniądza, bo byłoby niewielu wykluczonych.

jakbyś znał cały program


@ismenka: zaznajomiłem się ze wszystkim, co jest oficjalnie podane i na tej podstawie wyciągam
@ismenka: no tak w telegraficznym skrócie:
Współwłasność ułamkowa to taki rodzaj współwłasnością gdzie każdy ze współwłaścicieli ma jasno określony ułamkiem udział np po 1/2 części i w przypadku jakichkolwiek konfliktów stosujemy artykuły 199 i nast.kc

Współwłasność łączna zakłada natomiast, że nieruchomość przysługuje kilku ludziom i ich udziały w tej nieruchomości nie są bezpośrednio określone liczbą. Przykładem jest nieruchomość stanowiąca składnik majątku objętego wspólnością ustawową majątkową małżeńską, gdzie przed ustaniem tej wspólności