Wpis z mikrobloga

Szkoda że człowiek większego garażu nie ma, najlepiej na swojej posesji, żeby w spokoju sobie pracować, lepszych narzędzi, czy specjalnych, bo marzy mi się kiedyś samemu zrobić remont silnika w oplu. Wymienić sobie uszczelniacze, uszczelki, zawory, pierścienie, zrobić honowanie cylindrów itp, jak rozebrane to pewnie i panewki nowe dać, plus to co trzeba wymienić przy rozebraniu jak uszczelka czy planowanie głowicy. sprawdzić sobie dokładnie blok silnika czy jest prosty a nie wygięty, głowicę też, samemu to poskładać.

Biorąc pod uwagę konieczność chodzenia do pracy, pewnie bym taki remont robił kilka miesięcy..
ale ile frajdy z tego i potem przyjemności że stan idealny i można auto zrobić na tip top aby zostało do końca życia.
No i wychodzi 20 razy taniej niż komuś to zlecać więc ma to też sens ekonomiczny. bo wydasz 3 cyfrową kwotę, a nie parę tysięcy i wiesz że masz zrobione dobrze, a nie ktoś pominą ważną rzecz albo zrobił źle. Już nawet nie mówię o wiedzy, ale wszystkim mechanikom się spieszy i robią na #!$%@?. Nie da się zrobić nic dobrze jak masz presję czasu.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 14
@r5678 oj tak, świetna sprawa takie coś. Ja na szczęście mam taką możliwość i w przyszłym roku mam nadzieję zacząć remoncik mojego Saaba, głównie silnik i zawieszenie. Wszystko dokładnie przejrze, wyczyszcze i wymaluje w razie potrzeby. Jeden samochód już tak zrobiłem, mega doświadczenie i jeżdżę nim już 10 lat
@r5678: zależy jak się znasz na mechanice¯\_(ツ)_/¯, sie nie znasz to pokrzywisz, pogubisz i będzie drożej. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mnie marzy się jakiś 1:10 silnik lego, ale taki żeby wszystko było.
@Kontestator: ta, milion.

Budynki gospodarcze sa tanie. Na taki projekt wystarczy ci budynek do 35 metrow, postawisz go za 50 tysiecy, do stowy yo juz na wypasie totalnym

Wyposażenie to kwestia indywidualna vo jeden zrobi kanał za 2000 prefabrykat, inny wstawi podnośnik za 20k

Po za tym ktos madry kiedys powiedzial - nie wszystko co warto, sie oplaca. A nie wszystko co sie oplaca, warto.
@LajfIsBjutiful: lepiej, robiłem sam BMW e34 w pełni wyposażonym garażu, nigdy więcej babrania się ze starym sztruclem. Gdzie ja nawet silnika nie musiałem dotykać bo był w idealnym stanie. Dla domorosłego majsterkowicza motocykl jest miliard razy lepszy i bardziej satysfakcjonujący do roboty. Samemu grzebać w aucie to jak kara.