Wpis z mikrobloga

Zamontowali u mnie w Lidlu kasy samoobsługowe i byłoby ok, bo to świetne rozwiązanie jak ma się max. kilka rzeczy. Ale ja miałem więcej a żadna zwykła kasa nie działała. To normalne i oni serio myślą, że będę się pieprzył z większymi zakupami sam? Tym bardziej, że to gówno się wiesza jak żadne inne, np. przy wyborze owoców/warzyw, ma typowe wady z innych sklepów (np. zgrzewki wody) i podludzkie bramki na paragon. Do tej pory to był mój ulubiony market w okolicy a teraz chyba tam przestanę chodzić.
#lidl #zakupy #kupujzwykopem #gorzkiezale
  • 8
a żadna zwykła kasa nie działała


@hakuna_matata123: Czasami bywam zaraz po otwarciu o 6.00 i wtedy formalnie żadna kasa "zwykła" nie działa, ale kiedyś chciałem zapłacić gotówką, więc zapytałem, czy ktoś mógłby mnie obsłużyć. Pani powiedziała, że nie wypuści mnie, skoro chcę wydać gotówkę ( ͡~ ͜ʖ ͡°) i zaraz kasę otworzy.

ma typowe wady z innych sklepów (np. zgrzewki wody)


Nie kupowałem zgrzewki wody w Lidlu,
@sammler: u mnie się wycwanili i w samoobsługowej można gotówką. A co do zgrzewki to pani z obsługi rozrywała i skanowała pojedynczą wodę, więc strzelam, że tak jak w Biedronce tak i tu ten kod na całą zgrzewkę nie działa. xd
więc strzelam, że tak jak w Biedronce tak i tu ten kod na całą zgrzewkę nie działa. xd


@hakuna_matata123: A... to nie wiedziałem (z kasami gotówkowymi też jesteś do przodu... może teraz takie montują, bo u mnie są od ponad roku czy nawet dwóch, ale tylko bezgotówkowe).

Ja nie kupuję wody od jakiegoś czasu (choć lubię gazowaną, przerzuciłem się na dzbanek filtrujący), ale wcześniej kupowałem w Carrefourze i tam zawsze ten
ale mały #protip: zwykle na pasku (rączce do trzymania zgrzewki) jest osobny kod, który pozwala "nabić" całą zgrzewkę (skanerem ręcznym najlepiej).


@sammler:
Ten mały kod jest zwykle poza systemem i jedyne co nim osiągniesz to potrzeba wezwania asystenta kas.
Kasowanie zgrzewek to nie problem. Gorzej, ta waga na którą odkładasz produkty, bo po położeniu tam zgrzewki już dużo więcej nie zmieścisz.
Pro tip. Nie kupuj butelkowanej wody. Kranówa istnieje. Jeśli
Pro tip. Nie kupuj butelkowanej wody. Kranówa istnieje.


@brass: Wiem, Mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sam o tym też napisałem... Od ok. roku mam dzbanek filtrujący (u mnie, czyli w Wa-wie, nie da się pić wody prosto z kranu, tak jest chlorowana... w odróżnieniu np. od domu moich rodziców, którzy mają wodę ze studni głębinowych, i tam już zawsze piję z kranu, bo zwyczajnie jest... smaczna), ale
u mnie, czyli w Wa-wie, nie da się pić wody prosto z kranu, tak jest chlorowana


@sammler:
Jaka dzielnia? Ja piłem kranówę w Wawie chyba w każdej dzielnicy i smakowała normalnie.