Wpis z mikrobloga

  • 8
2760 + 1 = 2761

Tytuł: Zagubiony
Autor: Simon Beckett
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★
ISBN: 9788381437691
Tłumacz: Bartłomiej Nawrocki
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 384
Forma książki: e-book
Do książki podchodziłem jaki wielki fan serii z Davidem Hunterem, licząć na równie wciągająca i trzymająca w napięciu historię.

Zaczynamy z przytupem, bo nasz boahter sierżant Jonah Colley odbiera telefon od przyjaciela z dawnych lat, któy prosi go o pomoc. Udaje się na Nabrzeże rzeźników i podążając za dźwiękiem dzwonka przyjaciela trafia do jednego z opuszczonych magazynów. Jest sam, ale postanawia wejść do środka trafia tam na zwłoki kilu osób w tym przyjaciela i cudem uchodzi cało z walki z uzbrojonym mordercą.

I dalej możecie sobie odpuścić czytanie, bo im dalej w gląb, tym gorzej. Książka nijak nie trzyma poziomu tego, co Beckett prezentował w poprzednich książkach. Jakby z nowym głównym bohaterem uleciał z niego cały talent pisarski.

Stanowczo odradzam, a jak ktoś jest fanem serii o Hunterze, to niech sobie przeczyta jeden z jej tomów, zamiast tego "oplucia fanów", które tu dostanie. Pewnie dam szansę 2 tomowi, ale na ten moment jest to mój największy czytelniczy zawód w tym roku. Nie polecam. Książce daję 2 gwiazdki tylko za mocny początek, za wszystko co się dzieje od zdania - 10 lat wcześniej, należy się okrągłe 0/10.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
349/2022
#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz ali3en - 2760 + 1 = 2761

Tytuł: Zagubiony
Autor: Simon Beckett
Gatunek: kryminał...
źródło: comment_1671221994T3QPgm0vk6LUeh5H9A7UbF.jpg
  • 6
@ali3en Zainspirowany DH sięgnąłem po trupią farmę Billa Bassa, ale to jest zupełnie inny typ lektury. Sam z chęcią bym sięgnął po coś tak lekkiego a jednocześnie ciekawego jak seria z DH ale na nic takiego nie trafiłem do tej pory.. i pomyśleć, że na DH natknąłem się kilka lat temu zupełnym przypadkiem jak przy kasie zaproponowano mi ta książkę w empiku;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Irranus: dzięki, ja też szukam i do tej pory mi się niestety nie udało, a zabierałem się nawet za serie Chandlera i Rankina, ale to nie to.