Wpis z mikrobloga

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym na temat #rodzicielstwo i ten zdradził mi patent, jak mieć i nie mieć dzieci jednocześnie. Ma syna z poprzedniego małżeństwa. Teraz jest po rozwodzie i z nową narzeczoną zajmuję się synem 4h w tygodniu oraz co drugi weekend. Płaci jakieś śmieszne alimenty. Z obecną partnerka nie planuję dzieci, bo jemu jeden styka, a i ona twierdzi że te parę godzin z jego synem wystarczy. Wspaniały deal. #antynatalizm #dzieci
  • 33
@Podlaski_syrop
@ciemnienie
@Ravenek
@Zerero
Skąd wiecie że nie jest dobrym ojcem?
Jak jest po rozwodzie to ma wydzielone przez sąd konkretne dni i godziny opieki nad dzieckiem. Oczywiście Plus połowę wakacji dziecka. Takie życie moi drodzy ludzi po rozwodach. Jakby się zajmował dzieckiem pół na pół z matką to by nie płacił alimentów przecież.
Skąd wiecie że nie jest dobrym ojcem?


@Harvey_Specter: Nie wiem tego na pewno, ale bardzo obawiam się o los tego dziecka i jego relację z ojcem. Moim zdaniem nawet dla jednostki wybitnej byłoby to skrajnie trudne zadanie. Właśnie wiem jak żyją ludzie po rozwodach, a potem jak wyglądają efekty braku poprawnej relacji z ojcem w życiu, z którymi ludzie pracują na terapiach i to latami. To problem dobrze opisany w literaturze.
@Harvey_Specter: Też bym chętnie została taką weekendową mamusią. Tylko takiego frajera nigdzie nie znajdę ( ͡° ʖ̯ ͡°) W dodatku społeczeństwo na kobiety, które nie poświęcają się w pełni dziecku patrzy jak na jakieś wybrakowane. ¯\_(ツ)_/¯ U facetów to inaczej działa, nawet tacy którzy nie płacą alimentów nie są potępiani.
@Zerero tagi dałem pod siebie, on może być git ojcem. Z tego co opowiada i robi dziecko jest zadowolone. Tagi są dla osób które nie uważają że będą dobrymi rodzicami, może wyjściem dla nich jest rodzicielstwo na 1/10 etatu xd
@Harvey_Specter: Obrażać nie, ale na pewno można zadbać o to, by nie stać się częścią statystyki. Nie mówię, żeby się nie żenić, jak ktoś chce, to ok. Ale można się upewnić, zrobić to dobrze i z odpowiednią osobą. Nie spieszy mi się z tym :)