Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jak to jest w praktyce z urzędem pracy. Bo załóżmy, że chciałbym się zarejestrować ale w międzyczasie chcę szukać pracy na własną rękę. Jak mi by zaproponowali jakąś pracę to bym musiał koniecznie wziąć nawet jakby mi nie pasowała? Znalazłem taką jedną ofertę pracy na stronie UP ale nawet nie wiem czy jest aktualne bo wisi od ponad miesiąca ale nie wiem czy warto się dlatego rejestrować. Nie mam prawa do zasiłku bo chyba za krótko pracowałem.

#pracbaza #przegryw
  • 6
@Leotard00: jak wisi od miesiąca to dość podejrzane, może warunki do dupy i nikt nie chce tam pracować albo po prostu zapomnieli zdjąć ale coś bardziej zakładam to pierwsze.
"Jeżeli osoba bezrobotna odmówi bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy, może zostać pozbawiona statusu osoby bezrobotnej na: 120 dni w przypadku pierwszej odmowy, 180 dni w przypadku drugiej odmowy, 270 dni w przypadku trzeciej i każdej kolejnej odmowy."
Możesz spróbować zadzwonić
@Leotard00: Nie musisz brać, ale jak odrzucisz to cię wykreślają na jakiś czas z UP (i tracisz ubezpieczenie), po tym okresie znowu możesz się zarejestrować, ale za każdym razem też czas bana na rejestrację się wydłuża
@Leotard00:

Jak kiedyś wróciłem do kraju i poszedłem się zarejestrować ze względu na ubezpieczenie to wprost powiedziałem babce, że nie potrzebuję ich pomocy ze znalezieniem pracy i nie zadawała więcej pytań.
@Leotard00: ja jak zmieniałem roboty i sobie zaplanowałem 3 miesiące przerwy to dla spokoju się zarejestrowałem żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne (miesiąc po zakończeniu pracy jesteś chroniony). W ciągu tych dwóch miesięcy miałem dwie wizyty w urzędzie, na które trzeba się stawić bo cię wywalą zwyczajnie i jesteś bez ubezpieczenia. Za pierwszym razem dostałem dwa numer i nawet nie zadzwoniłem. Za drugim razem powiedziałem, że w sumie nie chce nowych kontaktów i