Wpis z mikrobloga

@cherrz:
Zasada pierwsza: dwa (min.) osobne rachunki. Jeden na bieżące sprawy czyli zakupy, rachunki, mandaty itp. itd., górka kasy leży na osobnym koncie by w razie hack/scam nie wywalić się. Jeśli masz w głowie wywalenie sie banku to obecnie nie jest wysoce prawdopodobne, a dywersyfikację to się robi powyżej tego co gwarantuje BFG czyli 100 000 Euro. Osobna kwestia to inflacja bla bla bla
Pytam tych, którzy chociaż 100k+ mają.


@cherrz: 100k+ EUR żeby do jakąś różnice robiło bo do tylu chroni BFG.

Trzymacie całą kasę na jednym koncie bankowym?


@cherrz: To jest słaby pomysł niezależnie od jej ilości, zdarzają się awarie/naprawy, możliwa też jest blokada konta ze względów bezpieczeństwa (wedle uznania bank sobie może zablokować dostęp do konta, czasem wystarczy jedna nietypowa płatność). Dlatego dobrze jest mieć konto w zupełnie innej instytucji chociażby
@cherrz: Tak zapytam: naprawdę myslisz, że jak skarbówka zajmie ci jedno konto to o drugim nie ma pojęcia?

Mam nadzieję że konto chociaż w innym kraju założone, bo jak nie to głupota
niekoniecznie, nie doceniasz wykopu


@cherrz: xD

Jeżeli jakimś cudem posiadasz to 100k+ i zamierzasz się posiłkować radami finansowymi anonimowych wykopków z portalu wykop.pl, którzy twierdzą, że tyle posiadają to papiezunosirekewgesciepozdrowienia.png
@powaznyczlowiek: ja nie chce konkretnych rad, po prostu chciałbym poznać opinie innych, być może jest to nierozsądne, jakoś tak zacząłem się martwić bez żadnego wyraźnego powodu, ale może i masz racje, z reguły staram się unikać poważnych pytań na tym niepoważnym portalu