Wpis z mikrobloga

można być zarejestrowanym jako self-employed bez żadnych przychodów?

pracowałem dla firmy w uk jako self-employed z zarejestrowanym vatem na flat rate scheme. firma, która miała rozliczać podatki z samozatrudnienia wysłała mi maila z zapytaniem: czy chcę pozostać samozatrudniony, czy nie i wyrejestrować się z vatu. poczytałem trochę na internecie co i jak i szczerze to dalej nie wiem jak by było lepiej. aktualnie pracuję na PAYE ale w przyszłym roku możliwe że będę zmieniał pracę i będę wtedy pracował dla firmy na LTD. z tego co wyczytałem to przez 12 miesięcy od wyrejestrowania się z flat rate scheme VAT nie można ponownie się zarejestrować więc to by było trochę problematyczne. więc jeżeli nie wiązało by się to żadnymi kosztami to chyba lepiej byłoby dla mnie pozostać zarejestrowanym jako self-employed. byłbym wdzięczny jakby mi ktoś trochę rozjaśnił prostymi słowami dla chłopa jak to działa bo ja ni ponimaju ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#uk #podatki
  • 3
  • Odpowiedz
@OjTakByczq: rok finansowy konczy sie wraz z poczatkiem kwietnia, jesli planujesz jakies ruchy w kierunku LTD to moze wstrzymaj sie z decyzja, zyskasz kilka miesiecy, w trakie ktorych mozliwe, ze sprawy sie wyklaruja?
  • Odpowiedz