Wpis z mikrobloga

Możecie podrzucić mi swojego builda gradle ze spockiem?

coś mam spartolone se:

Receiver class org.codehaus.groovy.macro.transform.MacroMethodsCache does not define or inherit an implementation of the resolved method 'abstract java.lang.String getDisablePropertyName()' of abstract class org.codehaus.groovy.transform.stc.AbstractExtensionMethodCache.


a zrobiłem najprostszy test na 2+2
#java #programowanie #spock #groovy #gradle
aczutuse - Możecie podrzucić mi swojego builda gradle ze spockiem?

coś mam spartol...

źródło: comment_16711036429bDkcle9XHBt7OeGdKHAQS.jpg

Pobierz
  • 15
Sprawdź czy Springowy BOM na pewno zaciąga Groovy w wersji 4.x, jeśli nie to w zależnościach daj wersje Spocka dla -groovy-3

Edit:
A widzę, że nawet explicite dałeś wersję 3.x dla groovy;)
@aczutuse: nic, po prostu imho uzywanie obecnie czegokolwiek innego niz bazela do zrobienia swojego builda jest imho bezcelowe, prosty w użyciu, bardzo elastyczny, dla najwazniejszych jezykow implementacje sa out of the box wiec wystarczy podeklarować odpowiednie targety i wio.( ͡° ͜ʖ ͡°) ale dobra, moze po prostu powinienem juz siedziec cicho bo to nitka o gradle jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@alex-fortune: Gradle i Maven były i dalej są standardami w projektach jvmowych. Nie widzę tutaj żadnej bezsensowności w używaniu ich przez kogoś we własnych projektach do nauki. Lepiej gdyby taka osoba trafiła do realnego projektu i rozłożyła ręce, bo nie ogarnia tych narzędzi, dlatego że używała do nauki tylko egzotyków? Trzeba jednak brać realnie pod uwagę trendy w branży;)
@aczutuse: Ale to imo kwestia zależności tylko. Dałeś Spocka pod Groovy 4.x a samego Groovy w wersji 3.x. Spock dla tej samej wersji ma różne biblioteki pod daną wersję Groovy. Wystarczyło zmienić albo jedno albo drugie, tak żeby gadały ze sobą;)
@alex-fortune: jeśli chodzi o języki:

C++: tu było całkiem dobrze, bo C++ ma na tyle prostacki i zły system budowania, że Bazel z automatu staję się przejściem w XXI wiek. Szybkie czasy kompilacji, trzymanie developerów za mordę (żeby nie wymyślali głupich rozwiązań) i budowanie wszystkiego ze źródeł to super zalety w porównaniu do popularnego CMake. Było dużo problemów z pierdołami typu ktoś w googlu uznał, że pliki .cpp będzie się budowało
@Saly: Yup, widać, że bazel jest bezpośrednim spadkobiercą Googlowego blaze'a i support dla rzeczy, których "nie ma w Googlu" kuleją. Oczywiście, jako ex-Googler jestem mocno zbiasowany ;)

A propos Pythona i wybierania wersji, toolchainy z tego co wiem spokojnie to rozwiązują, dziwi mnie, że ich nie używałeś.

Tbh nie rozumiem zbytnio tych complaintów a propos IDE. Fakt faktem, że dużo lepiej rzeczy działają jak masz monorepo, bo wtedy Twój workspace zawiera
A propos Pythona i wybierania wersji, toolchainy z tego co wiem spokojnie to rozwiązują, dziwi mnie, że ich nie używałeś.


@alex-fortune: teraz to jest, jak się tym bawiłem (2 lata temu) to nie było. Rule dropboxowe miały taki fajny bajer jak python kompilowany ze źródeł, ale design różnił się mocno od reszty przez co nie chciałem tego użyć

Tbh nie rozumiem zbytnio tych complaintów a propos IDE


@alex-fortune: no nie