Wpis z mikrobloga

Krótka piłka. Opłaca się brać jakieś suple na stawy/kolana (jak tak to co polecacie)?

Dłuższa piłka.
Przez ostatnio sezon rowerowy schudłem 20 kg (120>100) i nie chciałbym tego zaprzepaścić dlatego zapisałem się na siłkę i tam teraz spalam kalorie. Na początku przez miesiąc nawet nie biegałem, tylko chodziłem sobie po bieżni "pod górkę", orbitrek, rower stacjonarny. Ostatnio spróbowałem sobie w końcu biegać, ale chyba za bardzo przeszarżowałem i nabawiłem się bólu kolana :/ Teraz czekam aż się zregeneruje, smaruje jakąś maścią i pewnie jak wrócę na siłkę to przystopuje jednak z bieganiem. No ale się zastanawiam czy może przyjmowanie jakichś suplementów nie poprawiło by może trochę pracy kolan? Nadmienię jeszcze, że przy jeździe na rowerze absolutnie żadne bóle mi nie towarzyszą, a przejechałem prawie 4k km w tym sezonie.

#bieganie
  • 2
@D_Kasz: bieganie jest jedną z najbardziej obciążających dyscyplin dla kolan. Rower zdecydowanie mniej. Idź do dobrego ortopedy, który zleci Ci USG i RTG kolan, żeby zobaczyć co w nich jest. Najprawdopodobniej masz to, co większość osób, czyli przyparcie boczne rzepki. Prosta rzecz do rehabilitacji i przy okazji zapewniająca zdrowie kolan na lata. Większość ortopedów to olewa i przepisuje zastrzyki z kwasu hialuronowego, z których jeden kosztuje kilka stówek i robi się