Wpis z mikrobloga

Czy woda przepływająca przez grzejniki może zamarznąć? Cały dzień wczorajszy miałem wyłączony grzejnik i w nocy w której było -10 stopni a odczuwalne -20 chciałem go włączyć, i okazało się ze nie grzeje w przeciwieństwie do innych grzejników które były włączone jeszcze za dnia. Coś się popsuło albo zwyczajnie woda wraz z mechanizmami zamarzły, ale nie znam się na konstrukcji grzejnika wiec wie ktoś coś? #technologia #ogrzewanie #grzejnik
  • 6
  • Odpowiedz
@Ocinek: podstawowa informacja - gdzie jest ten grzejnik? Bo z opisu wynika, że w jakimś pomieszczeniu, gdzie są jeszcze inne grzejniki. Więc chyba w tym pomieszczeniu nie było ujemnej temperatury, a zatem nie powinien też zamarznąć.

U mnie 2 tygodnie temu była akcja, że jeden grzejnik w mieszkaniu nagle przestał grzać. Okazało się, że starsza sąsiadka poszła do piwnicy i zakręciła zawór dla tego pionu, bo podobno jej w piwnicy kapało.
  • Odpowiedz
Czy woda przepływająca przez grzejniki może zamarznąć?


@Ocinek: tak - może. inna kwestia to oszacowanie czasu , bo to może być do paru dni , w zależności od delty pomiędzy temp w pomieszczeniu i na zewnątrz od paru godzin do kilkunastu dni. O ile okna były zamknięte to raczej w 1 dzień nie
  • Odpowiedz