Wpis z mikrobloga

Mirki zamówiłem #garmin Forerunnera 255 ale teraz bije się z myślami czy nie warto dopłacić do 955 i ekranu dotykowego? Miałem 645 który niestety zostawiłem prawdopobnie w hotelu, zegarek miał służyć tylko do biegania ale okazało się że jako daily by genialny. Płatności, lekki, pancerny dość i do biegania z pasem miód jak dla mnie. Trochę wkurzały właściwie przyciski szczególnie zimą wiec stad moje obawy. Porównywał ktoś? Jak ten dotyk w 955?
#garmin #forerunner #smartwatch #bieganie
  • 11
@wilqu88: mam 955 i przyznam szczerze że stosunkowo mało używam dotyku. Ale ogólnie tam gdzie używam to jest wygodny. Ogólnie bardzo fajny zegarek. Dopiero się poznajemy i mamy za sobą jakieś 300km ale nie żałuję zakupu
@wilqu88: Szczególnie zimą to się właśnie przycisków używa bo ciężko trafić w rękawiczkach w dotykowe ui. Do biegania 255 wystarczy aż nadto;)
@mmmmmmmmmmmmmm: tak biegam, czasami basen i rower ale tam nie potrzebuje już jakiś danych bo tak słabo idzie ze nie ma co sprawdzać :), Btw tak z ciekawości to do czego będzie 955 skoro nawet triathlon ma 255
@PurpleHaze: Dzięki, zamówiłem wersje music wiec akurat muzyka odpada, bateria faktycznie sporo dłużej wiec dla kogoś kto biega solidne ultra się przyda a tak reszta mega podobna a różnica w cenie spora wiec zostaje przy 255
@wilqu88: Mam 955 i działa. Z update'u na update jest coraz lepszy, póki co miał trochę przypadłości wieku dziecięcego. Dotyk działa spoko, jest czuły, nie klika się przypadkowo. Wiele rzeczy można zrobić dotykiem, a wszystko da się na pewno też po staremu przyciskami. W czasie aktywności może być włączony lub zablokowany, żeby się przypadkiem nic nie klikało np. w basenie, więc jest to raczej przemyślane i nie sprawia kłopotów. Funkcji jest
@wilqu88: Mam 955 Solar od miesiąca jako mój pierwszy Garmin. Przyznam szczerze, że z dotyku korzystam raczej tylko przy przeglądaniu map, a tak poza tym przyzwyczaiłem się do guzików. Dotyk jedynie na jednym hikingu 4h spłatał mi figle, bo pod kurtką zegarek zmienił typ danych wyświetlanych podczas aktywności (zmiana aktywuje się poprzez długie przytrzymanie ekranu), także nauczyłem się już blokować ekran, gdy zegarek chowam pod odzieżą.

A więc dotyk przydaje się
  • 0
@abc3: Tak, powiedziałbym że nawet zaskakująco dobrze w porównaniu do mojego poprzednika 645, tam skrzypiały a tutaj tego efektu po 7 miejscach brak, a ściągam tylko do ładowania