Wpis z mikrobloga

@KindGuy: ty wiesz że bramkarz jest inaczej traktowany w polu karnym? Do tego wysoko uniesiona noga, bezpośrednie trafienie podeszwą buta w klatkę, równie dobrze mogło być czerwo.
@Zlpnc: oczywisty karny jest jak bramkarz swoim ruchem przewróci napastnika i nie dotknie piłki, tutaj bramkarz stał, a napastnik po kontakcie z piłką w niego wpadł. Bramkarz w jego kierunku nie zrobił żadnego ruchu, po prostu stał jak drzewo w bezruchu.
@Paayor: nie no tam akurat tylko sędziowie wiedzą dlaczego był karny xd teraz był ewidentny. Bramkarz stał na torze biegu alvareza, a nie wykonał poprawnej interwencji. Gdyby złapał piłkę albo ja dotknął chociaż to wtedy by był faul na bramkarzu.
@bartek-kusztelski: a jakby Alvarez chciał wejść z piłką do bramki i wbiegł w bramkarza, to też byłby jego faul? Jakby bramkarz stał tyłem i zastawiał piłkę, to też by był jego faul? Chodzi o to że bramkarz się zatrzymał, nie był nawet na wykroku/nie zrobił ruchu w kierunku Alvareza. Po prostu stał jak głupek i oglądał jak piłka go lobuje, a Alvarez jak największy kretyn w niego wbiegł. Nie zmienia to
@Paayor: Chłopie, ale ty masz urojenia z tym, że bramkarz stał w miejscu.
Masz na obrazku, zaznaczyłem ci nawet nogę która nie wygląda jak stojąca w miejscu, jest to dodatkowo noga w którą władował się napastnik.
Pada głupie pytanie, co miał bramkarz ze sobą zrobić, odpowiedź można odwrócić: co miał zrobić rozpędzony napastnik w którego stronę nieudolnie leci bramkarz.
Gdyby bramkarz wykonał czystą interwencję a potem się zderzył z napastnikiem, to
Tasde - @Paayor: Chłopie, ale ty masz urojenia z tym, że bramkarz stał w miejscu.
Ma...

źródło: comment_1670978392gHEVImbyGcPcJDyRKtKGKD.jpg

Pobierz
ty wiesz że bramkarz jest inaczej traktowany w polu karnym?

@Paayor: heh no właśnie nie wiem. Proszę wskaż mi przepis, który umożliwia bramkarzowi przepisowe utrudnienie przeciwnikowi dojścia do piłki po tym jak piłka go minęła i o nią nie walczy :) nawet prościej wskaż mi dowolny przepis mówiący o innym traktowaniu/klasyfikowaniu fauli bramkarzy w polu karnym, bo ja nie wiem o takim :)
@Tasde: Brawo, bramkarz potem na tej nodze wylądował i ją nawet cofnął trochę w ramach możliwości. xd Czyli napastnik widział nogę przez 1,5 sekundy a mimo tego w nią wbiegł. Bramkarz próbował maksymalnie zwiększyć powierzchnie ciała i skrócić kąt, ale nie udało mu się dotknąć piłki. Problem polega na tym, że bramkarz nie wleciał w napastnika - po prostu stał w nienaturalnej pozycji (albo naturalnej, biorąc pod uwagę ruch jaki wcześniej
@Paayor: Chyba jakakolwiek dyskusja nie ma tu sensu, bo by ci tłumaczyć 10 lat, to nie zrozumiesz...
Podniósł nogę, wylądował na niej tylko że metr od miejsca w którym według ciebie nieruchomo stał.
Skoro się przesunął, to znaczy że nie stał a ten metr przesunięcia to akurat wskoczenie przed biegnącego napastnika.
Gdyby nie wskoczył mu pod nogi, to by faulu nie było, gdyby skoczył w drugą stronę, to faulu by nie
@Tasde: podniosl noge w miesjcu w ktorym nieruchomo stał, noga wróciła do punktu wyjścia (czyli nie została w pozycji nienaturalnej) i przez to że stał, rozpędzony napastnik w niego wbiegł i go sfaulował. Masz racje, faul w ataku - jeżeli się nie umie biegać i skręcać, to idzie się na bieżnie 100 metrów, a nie grać w piłkę. Nie wiem kto się rzucił komu pod nogi - włącz sytuacje o której
Paayor - @Tasde: podniosl noge w miesjcu w ktorym nieruchomo stał, noga wróciła do pu...

źródło: comment_1670985717PO3wBQqV2RT4dvUdwitd57.jpg

Pobierz
@Tasde: brawo, można podskoczyć w miejscu co zrobił bramkarz. xD Raz odbije piłkę, a raz nie. Tutaj mu się nie udało, ale to napastnik wbiegł w niego, a nie on w napastnika. xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Paayor: przepraszam, nie wiedziałem że rozmawiam z kimś upośledzonym ruchowo od urodzenia.
Tylko to by mogło wyjaśnić dlaczego nie rozumiesz podstaw poruszania się ludzkiego ciała.
Ale zapytaj kogoś kto umie chodzić, niech podskoczy przy wyrzucie nogi w bok i sam sobie zobacz ten twój podskok w miejscu
@Tasde: brawo, skupiasz swoją argumentacje na obrażaniu, już któryś raz z kolei. Pooglądaj sobie ręczną czy inne sporty gdzie jest bramkarz - w każdym sporcie ruch jest taki sam. Nie można mówić o faulu w przypadku wyskoku bramkarza w miejscu i próby zasłonięcia jak największej ilości miejsca. Ale czego ja oczekuje od kibica argentyny. ¯\_(ツ)_/¯
Ten wątek to istne cudo. Wykopki, które nigdy piłki nie dotknęły nie rozumieją czym jest faul. Nawet po dokladnym rozpisaniu i zaznaczeniu wszystkiego screenach xD Gdybyście chociaż raz w życiu zagrali w piłkę, to może byście ogarnęli jak działa ludzkie ciało w biegu. Żeby tu jeszcze były pojedyncze wpisy, to nie, takie osoby dostały po 100 plusów xDD
Taki obraz ludzi twierdzących, że nie było faulu
kolorowy_jelonek - Ten wątek to istne cudo. Wykopki, które nigdy piłki nie dotknęły n...

źródło: comment_1670997605zqToKP7tf6zjN6I8fH2UvY.jpg

Pobierz
@NiebezpiecznyGangsterPepe: Bramkarz juz stał na nogach w pozycji do obrony i wleciał w niego napastnik któremu uciekła piłka więc kto kogo faulował!? W piłce ręcznej i w kosza to super rozwiązali, jak obrońca stoi już w pozycji obronnej to jeśli wleci w niego jakiś idiota to faul w ataku i tak powinno być w piłkę nożną.
@Shatter: jak można blokować rękoma mając ręce na klatce piersiowej i amortyzując uderzenie błazna