Wpis z mikrobloga

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie ale też #remontujzwykopem dla opinii
Mieszkam sobie od 3 miesięcy w mieszkaniu deweloperskim, przedostatnie piętro. Nade mną mieszka para, kłócą się co chwilę ale mniejsza o to. Na początku, już 3 miesiące temu tu mieszkali ale ich nie słyszałem, ale mieszkali na pewno. Przez ostatnie 3 miesiące gościu wiercił CODZIENNIE, od sytuacji kiedy ich w ogóle nie słyszałem a ich kroki, okej słyszałem ale nie było denerwujące doszliśmy do sytuacji, że teraz słyszę jak ktoś do nich dzwoni do mieszkania, jak zamykają drzwi, jak rozmawiają, a chodzenie to już czasami nie jest chodzenie ale dudnienie. Najgorsze jest to chodzenie, to jest wręcz #!$%@? dudnienie. Poszedłem na dół zapytać się czy generuje te same dźwięki ale nie nic mnie nie słyszą a mam drewnianą klejoną podłogę, co oznacza, że budynek jest dobrze wykonany. Moja teoria jest taka, że typ #!$%@?ł podłogę nawiercił dziur i teraz zrobił sito między mną a nim :/ Moje mieszkanie jest co prawda dość pustę ale wątpię żeby obrazy i meble mocno to wygłuszyły. Pytanie do mirków mam dwa 1. Czy jest sposób żeby to wygłuszyć od mojej strony skuteczny i 2. Idę z typem pogadać na pewno, ale raczej będę mówił, żeby pamiętał o mnie w nocy i trochę uważał, bo pewnie jak mu powiem, że w ciągu dnia chodzi jak #!$%@? to mnie wyśmieje. Jeszcze u typa nie byłem ale jak słyszę jak się kłóci z laską to nadziei sobie nie robię.
  • 13
@wielki_hrabia_spekulacji: Nie da się jakoś pogadać nie wiem z kimś od developera żeby to zbadał w ramach gwarancji.

W moim mieszkaniu to słychać może jak ktoś na skakance skacze wyżej. Żadnego chodzenia czy dyskusji. No nie wyobrażam sobie bez wielkiej walki zaakceptować to że w nowym mieszkaniu mam standardy dźwięku jak w bloku z wielkiej płyty bo dzban wyżej dziury sobie porobił xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
No nie wyobrażam sobie bez wielkiej walki zaakceptować to że w nowym mieszkaniu mam standardy dźwięku jak w bloku z wielkiej płyty


@Kantar: fajnie byłoby gdyby nowe mieszkania miały co najmniej takie same standardy jak wielka płyta jeśli chodzi o dźwięk xD
@mentari: gdzie wy mieszkacie. Przecież w wielkiej płycie słychać wszystko.
U mnie i znajomych w nowych mieszkaniach jest cisza.

Od 2000 są nowe wymogi jeśli chodzi o izolację akustyczną ścian
@Wychwalany: @kolotego: @snnop93: Poszedłem otworzył mi miły gościu. Bardzo grzecznie powiedziałem, że wszystko słyszę, otwieranie komody, szuranie meblami, remont, głośniejsze rozmowy ale, że najgorsze jest, że ktoś chodzi piętami i tego się nie da wytrzymać bo u mnie na dole dudni i podłoga mi wibruje więc nie jestem w stanie od tego się odizolować a reszta hałasów mi nie przeszkadza. Powiedział, że będą chodzić w kapciach albo uważać. Zobaczymy.
@mentari: nie, bo nie chciałem go atakować. Pewnie jak znam życie czeka mnie jeszcze jedna rozmowa i będzie się temat ciągnął... On chodzi normalnie to jego dziewczyna tak stuka jak wraca z pracy. Bo do 18 słyszę tylko jego remont. Aż sobie pomyślałem, że może on ją ściągnął do siebie a ona zaczęła walić tupać i chodzić na piętach, jak to głośna kobieta i dlatego to pogorszenie ( ͡° ͜