Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam które ustawienie harmonogramu ogrzewania będzie najbardziej korzystne pod względem oszczędności gazu. Parę istotnych informacji:
- Kocioł kondensacyjny
- Na tygodniu w godzinach 7-16 nikogo nie ma w domu (praca)
- W nocy przy ustawieniu 19 stopni temperatura nie spada na tyle aby piec się uruchamiał.
- Kotłem steruje termostat pokojowy (modulacyjny)

I nie wiem czy lepiej będzie tak z przerwami (poniedziałek) czy praca ciągła (środa)

#ogrzewanie #mieszkanie #budownictwo #gaz #viessmann #pytaniedoeksperta #pytanie
TheSznikers - Tak się zastanawiam które ustawienie harmonogramu ogrzewania będzie naj...

źródło: comment_1670957050Dp9ruivRl2Iylt6cr9YgST.jpg

Pobierz

Który dzień najlepszy

  • Poniedziałek 30.0% (3)
  • Wtorek 30.0% (3)
  • Środa 30.0% (3)
  • Ustawić trzeba inaczej, jak? 10.0% (1)

Oddanych głosów: 10

  • 2
@TheSznikers ja mam ustawione stała temp w jakiej chce funkcjonować. To zależy od preferencji. I mam 3x dziennie dogrzanie po godzinie. Ja to tak nazywam. Jak wstaje żeby mieć ciepło jak, się szykuje do pracy i latam w gaciach. Potem jak wracam z pracy i godzinę przed snem. I mam ustawione 1 stopień więcej niż na co dzień. Taki mój mały system.
Nie opłaca się wyłączać całkowicie pieca bo jak mieszkanie się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheSznikers: ja ustawiłem 23-5 20.0 stC i w dzień 20.6stC. cały tydzień. I chyba rachunki są mniejsze bądź takie same jak kiedyś ustawiałem grzanie tylko jak jestem w domu.

Teraz sobie cyka 4-5 razy dziennie po 15-30 min.
A jak ustawiałem żeby się nagrzewał jak jestem w domu to chodził po 2h i jeszcze dogrzewał czasem po 15-30 min czasem.

Chyba lepiej nie wychodząc mieszkania.