Wpis z mikrobloga

Wyciąganie z rowu za 950PLN

W niedziele 11.12.2022 wpadłem do rowu (uprzedzając pytania - ze swojej winy, wpis nie o tym). Samochód wsunął się przodem (prostopadle do jezdni) przy małej prędkości, możliwe że udałoby się wyjechać samodzielnie gdyby był napęd na 4 koła. Zadzwoniłem po pomoc drogową która akurat była najbliżej, był to Rafhol Serwis Rafał Lompa dostępny pod numerem telefonu 792792610, 514663528 oraz 507113115 i posiadający stronę internetową auto-pomoc waw pl oraz pomoc-drogowa24h warszawa pl. I tutaj popełniłem błąd - nie zapytałem o cenę usługi, choć na stronie internetowej widnieje zapis o tym że usługa wyciągania samochodu z błota, śniegu kosztuje "od 150zł". Niżej widniał zapis o tym że ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu KC. Jako że była to niedziela, spodziewałem się kwoty około 200-300pln. Na miejsce po około 30 minutach przyjechała najpierw inna pomoc drogowa (kolega Pana Rafała?), a kilka minut później sam Pan Rafał. Auto zostało podpięte za tylną belkę i wyciągnięte w około 2-3 minuty przez Pana Rafała - bez większych problemów. Nie było też większych uszkodzeń z uwagi na śnieg i miękkie podłoże, chłodnica była w porządku, więc samochód mógł wracać na kołach bez holowania. Za całą usługę czyli 30 minut dojazdu (szacuje około 10-15km) oraz wyciąganie (2-3 minuty) Rafhol Serwis Rafał Lompa zarządał 1050zł. Po negocjacji zszedł z ceny do 950zł. Oczywiście mamy wolny rynek i usługodawca może wyceniać swoją prace w dowolny sposób, lecz to czy Rafhol Serwis Rafał Lompa jest transparentny, godny zaufania i zachowuje się w porządku wobec swoich klientów pozostawiam do indywidualnej oceny. Ja nie polecam.

#januszebiznesu #motoryzacja #pomocdrogowa #inflacja XD
  • 271
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rs300: co za #!$%@? naród niewolników i tchórzy. Są oszukiwani i jeszcze się uśmiechają, że przecież można wykorzystywać czyjeś nieszczęście i błędy. Nie wiem czy to tylko na wykopie takie niedojdy siedzą, czy poza nim jest podobnie...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rs300 następnym razem kup lawete, otwórz działalność, odbierz telefon w niedziele, zatankuj auto i ruszaj. Przy okazji pamiętaj o kosztach miesięcznych stałych. Taki laweciarz ma blisko 10.000zl miesięcznie kosztów i już widzę jak ja wstaję w niedziele wyciągnąć typa z rowu za 150zł. To, że zajęło mu to 5 minut nie znaczy, że jego czas pracy to 5 minut. Za wymiane żarówki biorę 100- 150zł netto. Zależy czy wymieniam ich do 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zrywasz typa w niedzielę żeby wyciągał Ci auto i się dziwisz, że nie chce tego zrobić za grosze? Do tego nie dogadałeś ceny zanim zaczął wyciągać, beka XD.


@MZ23: beka tylko z ciebie. Takich jak ty trzeba strzyc z kasy, bo nie masz jaj, żeby się postawić oszustowi. Jakby ci powiedział milion złotych, to byś się popłakał i poszedł zaciągnąć kredyt w banku w zastaw wszystkich domów rodziny xDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rs300: no ale już nie pajacuj, że ktoś może uznać post za reklamę xD nie zapytałeś, dupa boli i swirujesz tutaj pawiana ze złości, liczysz, że może Mirki mu nawala komentarzy negatywnych
@srogie_ciasteczko: ale się spruł kondom w komentarzu xD Przecież baranie op napisał że było napisane "OD 150 zł" co oznacza minimum 150 zł a żeby ustalić dokładną cenę to potrzeba więcej info i gdyby op to podał i zapytał o cenę to by dostał widełki 900 - 1000 i to zaakceptował lub nie. Porównujesz usługi do rzeczy mających stałą ceną nie wynikająca z czynników obiektywnych jak godzina, ilość km do dojazdu,
@Pomocdrogowawawa: Nie tlumacz sie gosciu, skasowales kwote z #!$%@?, a jak ci pracujaca niedziela nie pasuje to nie odbieraj telefonu. Nie ma racjonalnego wytlumaczenia na kwote 950 zl za wyciagniecie auta z rowu. Po prostu wykorzystales zakreconego goscia co o cene nie zapytal i tyle. A #!$%@? jakies gowna i chcesz sie usprawiedliwiac. Mam nadzieje, ze komus starszemu z twojej rodziny ktos sprzeda super mega koc na choroby za 2 tysiace,
W interesie usługodawcy należy wcześniej poinformować o kosztach i zapytać czy klient to akceptuje


@H_266: jak widać na załączonym przykładzie - jednak leży to w interesie usługobiorcy.
jak widać na załączonym przykładzie - jednak leży to w interesie usługobiorcy.


@sowiq: Jak widać po załączonym przykładzie PRu w internecie, jednak nie tylko po stronie usługobiorcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak widać po załączonym przykładzie PRu w internecie, jednak nie tylko po stronie usługobiorcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@H_266: no tak, bo jak siedzisz autem w rowie i potrzebujesz na szybko pomocy drogowej, to przede wszystkim sprawdzasz opinie na portalu ze śmiesznymi obrazkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawsze wyciągam za darmo gdy jest taka sytuacja i tego samego oczekuję od ludzi, nie to że za darmo ale żeby sie chociaz zatrzymali i zapytali czy nie pomóc. Czasem te 5kg co kobieta jedna ręka pomoże akurat wystarczy by wyjechac.
@rs300: Normalna cena. Następnym razem wykup sobie za 200- 300 zł assistance na całą pl obejmujący awarie to nie będziesz musiał bulić takich kwot. xD
@Mintaa: Ja niczego nie doliczam. To Ty obliczasz 30 minut pracy jakiegoś prywaciarza biorąc pod uwagę ile Ty masz za godzinę na etacie? Jeżeli się mylę to mnie popraw.
OP zamiast dogadać się przez telefon widać, że już na etapie rozmowy chciał "oszczędzić". Przyjechały dwa auta. Za uruchomienie każdego i dojazd trzeba było zapłacić. Oczywiście miał prawo być niezadowolony z kosztu usługi.
@SF71H: A czy on prosił by przyjechały dwa auta? Jak by przyleciał helikopterem to też by miał za to zapłacić? Druga sprawa to o cenie powinna informować firma a nie klient musi się o to upominać.
Wystawił paragon? Fakturę? Nie wystawił
@Mintaa: A wiesz jak przebiegała rozmowa? Łatwo tak #!$%@?ć i powoływać się na brak własnych doświadczeń.

Zgodnie z art. 106i ust. 1 ustawy o VAT fakturę należy wystawić nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę