Wpis z mikrobloga

Wyciąganie z rowu za 950PLN

W niedziele 11.12.2022 wpadłem do rowu (uprzedzając pytania - ze swojej winy, wpis nie o tym). Samochód wsunął się przodem (prostopadle do jezdni) przy małej prędkości, możliwe że udałoby się wyjechać samodzielnie gdyby był napęd na 4 koła. Zadzwoniłem po pomoc drogową która akurat była najbliżej, był to Rafhol Serwis Rafał Lompa dostępny pod numerem telefonu 792792610, 514663528 oraz 507113115 i posiadający stronę internetową auto-pomoc waw pl oraz pomoc-drogowa24h warszawa pl. I tutaj popełniłem błąd - nie zapytałem o cenę usługi, choć na stronie internetowej widnieje zapis o tym że usługa wyciągania samochodu z błota, śniegu kosztuje "od 150zł". Niżej widniał zapis o tym że ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu KC. Jako że była to niedziela, spodziewałem się kwoty około 200-300pln. Na miejsce po około 30 minutach przyjechała najpierw inna pomoc drogowa (kolega Pana Rafała?), a kilka minut później sam Pan Rafał. Auto zostało podpięte za tylną belkę i wyciągnięte w około 2-3 minuty przez Pana Rafała - bez większych problemów. Nie było też większych uszkodzeń z uwagi na śnieg i miękkie podłoże, chłodnica była w porządku, więc samochód mógł wracać na kołach bez holowania. Za całą usługę czyli 30 minut dojazdu (szacuje około 10-15km) oraz wyciąganie (2-3 minuty) Rafhol Serwis Rafał Lompa zarządał 1050zł. Po negocjacji zszedł z ceny do 950zł. Oczywiście mamy wolny rynek i usługodawca może wyceniać swoją prace w dowolny sposób, lecz to czy Rafhol Serwis Rafał Lompa jest transparentny, godny zaufania i zachowuje się w porządku wobec swoich klientów pozostawiam do indywidualnej oceny. Ja nie polecam.

#januszebiznesu #motoryzacja #pomocdrogowa #inflacja XD
  • 271
Ja jeb... i po to jest Policja, zamiast pomóc wyciągnąć, zapytać się czy się dobrze czujesz, czy nie wezwać karetki to wlepili typowi mandat xD Ta formacja to kupa g....


@jajcek: najlepsze jest to że wtedy to gość dostał tylko 250zł, teraz powyżej tysiączka by wyrwał XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mintaa: ciebie trzeba najwidoczniej skoro jedyny czynnik jaki bierzesz pod uwagę to czas pracy.
Taki przegląd samochodu, który trwa 15 minut powinien kosztować pewnie wg księcia 20 złotych
i

@rs300: tylko i wyłącznie Twoja wina że nie zapytałeś o cene usługi. Druga sprawa, to żal Ci dołożyć stówke do ubezpieczenia o mieć assistance?
@vegetassj1: ja dwa razy w życiu korzystałem z lawetki z Assistance i jak będę przedłużał ubezpieczenie to dopłacę do opcji samochód zastępczy. Raz mnie holowali 2 kilometry i bardzo blisko domu, a raz 200 późno w nocy. Spokojna głowa jest warta każdych pieniędzy.
@Senuyo
Sama prawda,po prostu sie smieje z mentalnosci ludzi( ͡° ʖ̯ ͡°)
Samo holowanie to jest nic,jak naprawa dluzsza to i auto zastepcze otrzymasz,wiec czlowiek nie jest uziemiony.
Po prostu czesc ludzi nie dorosla do tego,ze za dobra usluge trzeba zaplacic.
a mozna było dokupic sobie opcje do ubezpieczenia za stówkę czy dwie

@WiesniakzPowolania: Próbowałeś kiedyś skorzystać z takiego ubezpieczenia? Ja mam takie wykupione chyba w HDI TUiR Warta S.A. Padnięty akumulator około miesiąca temu - prawie godzina na słuchawce z komunikatem w stylu "proszę czekać" - ostatecznie poszły kable od kierowcy taksówki (pozdrawiam i dziękuję za pomoc) a połączyć się z assistance w HDI TUiR Warta S.A. się nie dało. Więc
@pawewap korzystałem trzy razy. W warcie. 2 razy aku. Raz holowanie. W jednym wypadku czekałem dlugo. Ale było minus 25 i gosc miał masę aut do obsłużenia. Mówił że druga dobę jest na nogach. Normalne że w niektórych sytuacjach, jak np duże mrozy są kolejki na infolinii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rs300: Kolego przydało by się zdjęcie jak faktycznie wyglądało położenie auta przed usługą. Czasem ludzie dzwonią że potrzebują "podholowac" auto a na miejscu okazuje się że jest po wypadku przygniecione przez autobus a wszystko leży na głębokim poboczu:)
swoją drogą mam od 2 lat w pakiecie ubezpieczenia holowanie i transport bez limitu kilometrów w przypadku awarii na terenie całej polski nie wiem czy by się to kwalifikowało, ale imho warto mieć. W twoim wypadku mogłoby się zwrócić.


@kwaz1: moja ulubiona odpowiedź .... "to zależy" ale tak serio, to działa tak assistance, dzwonisz, przyjedzie, zrobi co ma zrobić, piątka i lecisz dalej. Kilka razy miałem niestety "przyjemność" skorzystać, polecam też
@rs300: moj ojciec ostatnio wpadl do rowu, skosil znak, zatrzymala sie kobieta, zadzwonila po kogos, facet przyjechal wywrotka, wydarli auto. Ojciec pytal ile za POMOC, gosc nie wzial nawet na flaszke. Uscisnal dlon i zyczyl wesolych swiat. Takze sa ludzie i sa ludzie :)