Wpis z mikrobloga

Mirki, przyszła zima a wraz z nią problem. W garażu podczas wylewek nie zrobili mi spadków, podłoga jest płaska.
Kiedy wprowadziłem samochód i śnieg stopniał w garażu dosłownie stała wszędzie woda. Jest niby odpływ na środku zrobiony, ale do niego ta woda tak niechętnie chciała lecieć (wiadomo, bez spadków szło w każdą stronę). Mam położone płytki, więc można powiedzieć, że podłoga jest już skończona. Czy da się to jakoś teraz uratować?

Jeśli nie to co mnie czeka? Dodam, że zrywanie podłogi na wiosnę to będzie ostateczność, ale jeśli to jedyna opcja to to rozważę. Nadlewki nie da rady zrobić (wstawione drzwi, kotłownia jest obok z tym samym poziomem). Czy zostaje mi tylko skucie posadzki, sfrezowanie wylewki (anhydryt, dodatkowo z ogrzewaniem... ale wiem, że było wylewane grubiej w garażu) i nowa posadzka?

Jak to uratować?

#wykonczenia #remontujzwykopem #budujzwykopem #garaz #odwodnienie
  • 18
@ATAT-2: @kiszczak: No tak, tylko w garażu stoi trochę rzeczy, a pilnowanie kiedy śnieg się roztopi żeby woda nie poszła za daleko raczej nie wchodzi w grę. O ile rozwiązanie chwilowe, na tą zimę to ja rozumiem to chodzi mi bardziej o podpowiedzi jak to naprawić przed następną zimą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz będę miał wartę w garażu z taką ściągaczką :D
@leesiuu: to parkuj pod chmurką jak jest śnieg. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedyne rozwiązanie na teraz to ograniczyć czymś rozpływ wody do dostępnego miejsca i stosować sprzęt zaproponowany przez @kiszczak: ¯\_(ツ)_/¯

Powtórzę to n-ty raz dla potomnych. Nie robić garażu w domu.
Garaż na zewnątrz, wiata albo wcale. Jak komuś nie chce się odśnieżać samochodu to istnieje coś takiego jak webasto, uruchomione godzinę czy dwie przed
ogrzewanie podłogowe w garażu. Fiufiu.


@kaluka106: zrobione raczej ze względu na małe koszta w razie czego, bo generalnie jest odcięte od podłogówki cały czas.

Nie chcę cię martwić ale zdrowiej dla twojego auta by było jakbyś zima parkował go pod wiatą.


@kaluka106: Dlaczego?

to parkuj pod chmurką jak jest śnieg. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Bad_Wolf: to druga opcja, która mi pozostaje ( ͡° ͜
@ATAT-2: @kiszczak: No tak, tylko w garażu stoi trochę rzeczy, a pilnowanie kiedy śnieg się roztopi żeby woda nie poszła za daleko raczej nie wchodzi w grę. O ile rozwiązanie chwilowe, na tą zimę to ja rozumiem to chodzi mi bardziej o podpowiedzi jak to naprawić przed następną zimą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@leesiuu: zrób sobie 'korytko' z jakiś gumowych ograniczników dookoła auta ( ͡
wsiadanie do auta bez marznięcia, odśnieżania


@kubapolice: i jak to się sprawdza po postoju samochodu pod biurem?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja wolę webasto( ͡° ͜ʖ ͡°) Działa nie tylko w przypadku opadów jak samochód jest w domu.

Tyle, że ja w garażu mam spadki, a posadzka jest betonowa ( ͡º ͜ʖ͡º)


@kubapolice: przynajmniej tyle¯\_(ツ)_/¯
@Bad_Wolf: Garaż w bryle budynku ma jedną, OGROMNĄ zaletę jak masz dzieci - wkładasz ich prosto do auta bez kurtek.

A innym wypadku ubierasz je w domu żeby za 3 minuty je na szybko rozebrać i władować do zimnego samochodu.

A potem w drugą stronę.
@patusiacipusia: to w niczym nie pomoże, bo podłoga jest płaska. Jedynie tyle, że rzeczy które by stały na tym nie stałyby w wodzie.

Generalnie podzwoniłem trochę i czeka mnie pewnie zrywanie płytek i szlifowanie posadzki w kopertę (odpływ centralnie umieszoczny w podłodze).