Wpis z mikrobloga

wolniej nie zawsze oznacza bezpieczniej


@boskakaratralalala: Nie możesz tak pisać na wypoku, tutejsi geniusze, jadący z 2/3 dozwolonej prędkości, z czołem przyklejonym do szyby i nogą, gotową walić hamulec w podłogę, jak tylko zobaczą pieszego na horyzoncie to mistrzowie bezpiecznej jazdy i kierownicy w ogóle a jak tylko zwrócisz uwagę, że takie niepewne mariusze, wrzucające lewy kierunek przy skręcie w prawo, trzymający wciśnięty hamulec bez powodu non stop i generujące niebezpieczne
to po jaki #!$%@? wyjeżdżają?


@jaczyliktoo: żeby podenerwować #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bo każdy chce kogoś takiego wyprzedzić


@Warzywo: no tak, wolna jazda jest zagrożeniem ale wyprzedzanie gdy spora część dróg przypomina stok narciarski już nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam dziś wyjazd ~200km, czyli mam wyjeżdżać dodatkowe 3h wcześniej bo Janusz na letnich, i Grażyna na zimówkach boi się jechać więcej niż 20km/h?


@yazir: To Twój problem. Możesz pojechać pociągiem / rowerem / konno.
@cwlmod: Akurat nie. Zagrożeniem jest jazda szybciej, niż wynika to z założeń projektowych drogi. W drugą stronę to nie działa.

Akurat w Polsce problemem jest #!$%@?. Szczególnie to widać na ekspresówkach - w Polsce każdy w miarę równy kawałek asfaltu to z miejsca tor wyścigowy - już #!$%@? z warunkami, szerokością jezdni, czy tam promieniami łuków xD

W ogóle kultura techniczna Polaków to jest na poziomie ruskiego chłopa. Bo ciągłe hamowanie
@vrNFWrUew3D4Rgz: no ja dzisiaj jechałem do roboty odcinek 17 km i jechałem go z ręką na sercu 30 po krajowej drodze, bo czarne miejsca mogłem tam policzyć na palcach jednej ręki. No niestety Gliwice się nie popisały w tym roku i zimą bardzo zaskoczyła samorządowców...
Jak ktoś się boi jechać szybciej niż te 30 tzn. że albo ma letnie/łyse i w ogóle nie powinien wyjeżdżać na drogę albo boi i się bo nie umie się zachować w takich warunkach przez jest takim samym zagrożenie co ten pierwszy przypadek. No ale lepiej pocisnac skrajnością


@Arsenic: wykopki to debile, już lata temu zimą pisałem, że jak komuś śnieg sprawia jakiś problem to nie powinien nawet taczki wyprowadzać, no
@NPC_358034: Stok narciarski, xD

Niestety w praktyce jeśli samochód poza terenem zabudowanym jedzie 80-100 km/h, to jest duża szansa, że 10 kolejnych po prostu będzie w spokoju płynnie jechało za nim a jeśli trafi się taki "bezpieczny" głąb, który będzie jechał 50 z nogą na hamulcu w totalnie nieprzewidywalny sposób, to oczywiste, że za nim zacznie się kombinowanie i siedzenie na zderzaku, bo pomijając czas, to dla własnego bezpieczeństwa nikt nie
@boskakaratralalala: a z ciekawości jak ma się ktoś oswoić że sniegiem, lodem i takimi warunkami na drodze mając prawko od powiedzmy 6 miesięcy i zdając egzamin w lecie i to jest jego pierwsza taka sytuacja? Siedzenie od strony a za kierownicą się trochę różni mimo wszystko. Ale oczywiście wykopki niczym Kubica od małego potrafili #!$%@?ć po lodzie, robiąc piruety i drifty niczym w fast and furious XD

Chyba lepiej być "łamagą
@boskakaratralalala: Stary musisz zapamiętać jedna rzecz - tutaj się nie wchodzi w „merytoryczne” dyskusje, bo 90% tych dzbanów to dzieci z flukiem pod nosem (większość jeszcze w średniej szkole, ew. świeżo na studiach, prawko robią, albo dopiero zrobią, ich główna rozrywka są patostreamy i jakieś pseudobijatyki dla ograniczonych umysłowo, a wykop pęka od natłoku informacji tylko wtedy, kiedy ktoś te płatki śniegu próbuje wyrwać z ich wygodnego życia w większości na
@boskakaratralalala: też wczoraj jechałem 40 w mieście, 50-60 poza zabudowanym, jakiś bus 1.5-2m za mną jechał, gdy mi dupa latała od pasa do pasa prawej strony jezdni to dopiero zachował odstęp :)
a jeśli trafi się taki "bezpieczny" głąb, który będzie jechał 50 z nogą na hamulcu w totalnie nieprzewidywalny sposób, to oczywiste, że za nim zacznie się kombinowanie i siedzenie na zderzaku, bo pomijając czas, to dla własnego bezpieczeństwa nikt nie chce się za taką melepetą ciągnąć (no chyba że ktoś o podobnych umiejętnościach) i trudno takich ludzi winić.


@Warzywo: mówisz jak osoba której nie zdarzyło się wpaść w poślizg przy 50kmph.
@boskakaratralalala: jak ktoa sie boi szybko po śniegu to co ma zrobić? Xd wolniej właśnie znaczy bezpieczniej xd ja z moimi dziećmi jeżdżę powoli. Mimo ze drugie auto mam zrobione na tor mam uturbiona gt86. Ale widze ze ty jeatez jednym z tych super kierowców co dopuszczają 70 w srodku miasta xd