Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, co stało się z tą dziewczyną? Zawsze mnie fascynowała sprawa, bo byłem wtedy z żoną i znajomymi w Trójmieście na wakacjach, a Iwona była tylko rok młodsza od nas. Ja myślę, że trop z Patrykiem byłym chłopako-kuzynem wydaje się najbardziej logiczny. Ludzie wymyślają "biznesmenów", Zatoki Sztuki, mafie, cuda na kiju, a prawda pewnie jest prosta jak drut i mamy do czynienia z klasycznym rozwiązaniem - sprawcą z największym prawdopodobieństwem jest mężczyzna z bliskiego otoczenia.
#iwonawieczorek
  • 59
koledzy z ktorymi byla na imprezie to tak niekoniecznie byli nastolatkami, a glownie jednemu daleko bylo do tego okreslenia


@ch3rrie: Dalej, moim zdaniem wiek nie wpływa na umiejętność uprowadzenia bez jakiegokolwiek śladu.

Nie mowie, ze oni to zrobili, ale co najmniej jeden z nich wie/przypuszcza co sie z nia stalo.


@ch3rrie: O kogo konkretnie chodzi? Jakieś źródła?

Zbiorowa amnezja na temat tego o co sie poklocili w DC tez zastanawiajaca
@kolchoznik_powiatowy: Jeszcze mi się teraz przypomniało Iwona mówiła babci
Ze coś musi jej powiedzieć jak do niej przyjedzie w następnym tygodniu, tylko tam się daty nie zgadzały w moim odczuciu z tym co mówiła babcia. Ciekawe co chciała jej powiedzieć, ale nie wydaje mi się żeby to miało być coś przez co straciła życie
@kolchoznik_powiatowy: wyzej napisales, ze uprowadzenie bez jakiekogolwiek sladu to za gruba robota dla nastolatkow. Dlatego prostuje, ze to nie byli jacys gimnazjalisci. A co do drugiego pytania, no tu zrodlem sa wszystkie artykuly, fragmenty akt, ktore sie pojawily w Internecie - to wszystko zebrane lacznie pozwala wysnuc mi taka hipoteze.
W ogóle oni w końcu określili kto patrolował okolice wtedy rano radiowozem?


@shnitzel: Chyba nie, wątek nie był publicznie ciągnięty.

wyzej napisales, ze uprowadzenie bez jakiekogolwiek sladu to za gruba robota dla nastolatkow. Dlatego prostuje, ze to nie byli jacys gimnazjalisci.


@ch3rrie: Jasne, lecz dalej na tej imprezie była przewaga młodzieży. Jednakże nie zmienia to faktu, że imprezowicze (zwłaszcza pod wpływem) nie byli tego raczej w stanie zrobić.

A co
@samur80: Przecież właśnie to napisałem w komentarzu, że dla mnie też to jest ściemą.

Co do winy znajomych, to myślę, że policja potrzebowałaby znacząco mniej czasu aby ją udowodnić - zwłaszcza, że niektórzy byli od początku na celowniku jak Patryk i Paweł.
@ch3rrie: Moim zdaniem to jest robienie "podkładki" pod umorzenie, na zasadzie: przeszukaliśmy kolejny raz znajomego bez efektu i znaleźliśmy ręcznika, ale nic nie powiedział co może pomóc w sprawie, bo po tylu latach już nic nie pamięta.

Dodatkowo Szostak nie będzie się awanturował i robił dziennikarskich śledztw z racji tego że nie żyje. Matka też w wywiadach mówi że jest zmęczona sprawą - wątki wyczerpane, ryzyko awantury w mediach niskie, zatem
@shnitzel: Właśnie ta bójka najbardziej mnie przekonuje, że to Patryk. Był tam wtedy, był autem, psy tropiące zgubiły jej trop przy drodze, także pewnie wsiadła do auta, podejrzewam, że ona szła na to Jelitkowo do niego, w reportażach mówili, że ich związek był burzliwy, jego koledzy, z którymi wtedy był tydzień wcześniej ją uderzyli. No sorry, ja nie widzę innej opcji... To wcale nie musiała być "zbrodnia doskonała", wystarczy, że nikt
@ch3rrie: Ale z tego co pamiętam to oni się nie pokłócili z nią wtedy. Iwona dostała SMSa od koleżanki, żę Patryk jest z inną laską z jakimś klubie i się #!$%@?ła i wyszła z DM. Znajomi prawdopodobnie powiedzieli policji prawdę, że nie wiedzieli o co jej chodziło
@KotJarka: Ja tak się tylko zastanawiam. Jeśli to Patryk i jego znajomi to ten trop można by było łatwo sprawdzić. Na pewno policja wie jakim pojazdem się wtedy poruszali. Laboratoria kryminalistyczne są w tej chwili w stanie znaleźć śladowe ilości dna nawet po wielu latach. Myślę, że jeśli to Patryk i jego koledzy mieli by coś z tym wspólnego i przewozili tym pojazdem np jej ciało, znaleźli by jakikolwiek ślad. Nie