Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, co stało się z tą dziewczyną? Zawsze mnie fascynowała sprawa, bo byłem wtedy z żoną i znajomymi w Trójmieście na wakacjach, a Iwona była tylko rok młodsza od nas. Ja myślę, że trop z Patrykiem byłym chłopako-kuzynem wydaje się najbardziej logiczny. Ludzie wymyślają "biznesmenów", Zatoki Sztuki, mafie, cuda na kiju, a prawda pewnie jest prosta jak drut i mamy do czynienia z klasycznym rozwiązaniem - sprawcą z największym prawdopodobieństwem jest mężczyzna z bliskiego otoczenia.
#iwonawieczorek
  • 59
  • Odpowiedz
Uprzedzam od razu, że nie twierdzę, że materiał DNA znaleźli by po 12 latach, ale nie chce mi się wierzyć ze przez kilka lat nie sprawdzono tego auta, chyba ze rzeczywiście tak bardzo zaniedbywano tą sprawę
  • Odpowiedz
@Beta02: Oni zezłomowali auto kilka dni po jej zaginięciu. Poza tym myślę, że nie przewozili tym autem zwłok. Gdzieś pojechali i to się stało już tam. Jestem w stanie też uwierzyć, że kogoś znajomego spotkała jak szła koło drogi, a on/ona/oni jechali autem i ją wzięli, a że nie kontaktowała się z nimi telefonicznie to nigdy nawet nie byli podejrzani i brani pod uwagę w sprawie.
Nie wiem po co "Krystek"
  • Odpowiedz
@KotJarka: Dokładnie, nie było żadnej kłótni, to jest jakaś urban legend z tą kłótnią. Od początku wszyscy zgodnie mówili, że nie było żadnej kłótni. Iwona po prostu tego wieczoru źle się bawiła, miała zły humor, ktorego na pewno nie poprawiła informacja o Patryku w Banana Beach z jakimś laskami. W końcu #!$%@? wyszła z klubu nie zważając na prośby znajomych, żeby została. Alkohol też pewnie zrobił swoje. Nie bylo żadnej kłótni,
  • Odpowiedz
@KotJarka: o tym ze auto zostało zezłomowane nie wiedziałam, a muszę przyznać, że dodaje to nieco pikanterii wersji, że to jednak Patryk miał coś z tym wspólnego - dlaczego akurat kilka dni po zaginięciu - ktoś w takim razie sprawdzał ten pojazd?.

Na pewno to Patryk najbardziej mataczył w zeznaniach, ale dlaczego w takim razie ta hipoteza nie została rozłożona na czynniki pierwsze. Dlaczego policjanci go nie przycisnęli, kolegów? Jeśli tego
  • Odpowiedz
@KotJarka: wyzwanie kolezanki od szmat jednak nie wzielo sie znikad. Druga sprawa, zanim wyszla tak ostatecznie to wczesniej takze opuscila klub na jakis czas w wyniku jakichs niesnasek
  • Odpowiedz
Ja myślę, że trop z Patrykiem byłym chłopako-kuzynem wydaje się najbardziej logiczny


@KotJarka: gdyby Patryk za tym stał, to by prędzej czy później wyszło, nie był to typ zdolny do dokonania tak perfekcyjnej zbrodni.
Jego typował Siewert z komendy głównej, ale do jego ustaleń podchodziłbym ostrożnie - zaliczył już raz mega wpadkę z zabójstwem Papały, które, zdaniem Siewerta, miało być zabójstwem na tle rabunkowym.

Paweł, którego dziś zatrzymano, początkowo odmawiał badania
  • Odpowiedz
jedna z dziennikarek współpracująca kiedyś z Szostakiem (później się rozdzielili) udowadniała, że jest wysoce prawdopodobne ze Iwona znała się z Krystkiem


@Beta02: o kogo chodziło? Martę Bilską?

To wcale nie musiała być "zbrodnia doskonała", wystarczy, że nikt nie widział, że wsiadała z nimi do auta, ciała nie ma i służby mają związane ręce ¯_(ツ)_/¯ Policja na pewno wie kto to zrobił tylko nie mają dowodów


@KotJarka: skoro nie była to
  • Odpowiedz
@Rino91: Tak właśnie ona - co ciekawe udowadniała również że Paweł (najprawdopodobniej dzisiaj zatrzymany w charakterze podejrzanego) również znał się z Krystkiem. Świadczyć mialy o tym relacje świadków a nawet wspolne zdjęcia. Może nie ma to żadnego znaczenia dla sprawy, ale coś czuje że niedługo się dowiemy. Tam jest tyle powiązań, że zaraz może być jakiś nowy plot twist ;)
  • Odpowiedz
psy tropiące zgubiły jej trop przy drodze,


@KotJarka: co? Skad masz te rewelacje, ze psy tropiące cos znalazly? Przeciez w dzien zaginiecia miala byc burza i psy nic by nie znalazly.
  • Odpowiedz
@kolchoznik_powiatowy: czyli twierdzisz że za sprawą stoi np. Ręcznik lub jakiś inny random, który prawdopodobnie zabił ją w parku? Z jednej strony do jakiejś przypadkowej osoby ciężko dotrzeć jeśli się nie wygada i nie było świadków, ale z drugiej strony wtedy porzuciła by ciało, wiedząc że jest ryzyko że ktoś go przyłapie na ukrywaniu ciała. SMS do Adrii "o gówno mnie zaczepiają" też jest zastanawiający.
  • Odpowiedz
czyli twierdzisz że za sprawą stoi np. Ręcznik lub jakiś inny random, który prawdopodobnie zabił ją w parku?


@Kadej: Ręcznik nie, random tak ale nie w parku. Myślę że kluczowe zdarzenia wydarzyły się gdzieś niedaleko jej osiedla, w zasadzie tuż pod samym domem.

Z jednej strony do jakiejś przypadkowej osoby ciężko dotrzeć jeśli się nie wygada i nie było świadków, ale z drugiej strony wtedy porzuciła by ciało, wiedząc że jest
  • Odpowiedz
Tak właśnie ona - co ciekawe udowadniała również że Paweł (najprawdopodobniej dzisiaj zatrzymany w charakterze podejrzanego) również znał się z Krystkiem. Świadczyć mialy o tym relacje świadków a nawet wspolne zdjęcia. Może nie ma to żadnego znaczenia dla sprawy, ale coś czuje że niedługo się dowiemy. Tam jest tyle powiązań, że zaraz może być jakiś nowy plot twist ;)


@Beta02: podeślesz link do tekstu, gdzie Bilska o tym pisze?
  • Odpowiedz