Wpis z mikrobloga

Jak juz ktos tutaj pisal.
Pamietajcie ze najgorsze z tych cwiczen nie jest samo szkolenie, a przysiega.

Przysiega pozwala zabrac was do wojska kazdego roku na 90 dni z przymusu.
Teraz wyobrazcie sobei ze macie 30 lat, i przez nastepne 30 lat zycia - 3 miesiace spedzacie z przymusu w wojsku, na cwiczeniach.

Czyli przez 30 lat waszego zycia, moga was zakoszarowac na 7.5 roku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak do kogos to nie przemawia to niech sie zastanowi.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #ukraina
  • 15
Pytanie czy to bedzie 200k kazdego roku czy tylko w tym. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy przez nastepne 5 lat.


@Dorodny_Wieprz: Każdego roku aż do 2035 roku – tak mówią rozporządzenia wydane przez MON i RM. Aha, te 200 000 to sama "rezerwa pasywna". Czyli przez 12 lat chcą wciągnąć do syfu jakieś 2,5 miliona mężczyzn.
@Dorodny_Wieprz: za odmowe zlozenia przysiegi sa 3 lata odsiadki, tak? jaki z#eb dodał do przysiegi obronę konstytucji? Ja np. gardzę naszą postkomunistyczną konstytucją, a i nazwa "Rzeczpospolita Polska" dla Polski nie wzbudza we mnie ciepłych uczuć (w moim odczuciu nazwa "rzeczpospolita" definiuje ustrój naszego państwa jako demokratyczny, a ja demokracji się brzydzę). Kurde, ja to na tyle poebany jestem, że nawet tekst Hymnu, a dokładniej fragment o przykładzie danym przez Bonaparte,