Wpis z mikrobloga

Jednym z najgłupszych argumentów zwolenników #obowiazkowecwiczeniawojskowe jest to, że w zasadzie nie ma się czego bać, a ci którzy tego nie chcą to pipki czy coś tam.
Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe to przede wszystkim do trzech miesięcy rocznie wyjęte z życia. Nawet gdyby to było w super warunkach bez wojska, to byłoby to złe i byłoby to niewolnictwem. Również byłbym oburzony gdyby jakiś Amazon wysłał mi powołanie na obowiązkowy zapierdziel na magazynie przez miesiąc z jakimś ich zakwaterowaniem, podobnie każda inna praca. Jakieś służby zastępcze to nie jest rozwiązanie, bo to wciąż odrywanie ludzi od ich życia i zmuszanie ich do pracy. Nie po to w życiu wybierałem pracę, którą lubię, w ciepłym biurze, z sympatycznymi przełożonymi i w dobrej atmosferze, aby być niewolniczo powołanym do czegoś innego.
A już inna sprawa, że wojsko z super warunkami nie ma zbyt wiele wspólnego. To co w wojsku jest standardem, któremu nie możesz się sprzeciwić, bo sąd, we wszystkich innych branżach byłoby jakimś ekstremalnym przykładem mobbingu. Dopiero te dwie sprawy: niewolnicze zmuszanie kogoś do czegoś przez pewien okres czasu + z definicji tragiczne warunki w wojsku tworzą pełen obraz sprawy.
#dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn
  • 12
No i mysleli inaczej i powtalo takie gowno panstwo - ale profit


@Sibu: idź być ojkofobom gdzie indziej. Albo przestań obrażać tych co ostatecznie oddali życie aby ten kraj był wolny i nie o taką wolność walczyli. To gówno państwo jak je nazwales plus ten pmusujacy ciebie jest przez takich co siedzą na dupie i tylko narzekają przez takie odrazajace zachowanie i gadki wpływają negatywnie na tych co by coś chcieli
oddali życie aby ten kraj był wolny

Oddali zycie zeby Obajtek kupowal sobie siedemnasty palac. Well played


@Sibu: co ty porównuję sz, co ty piszesz? Zastanowiłes się. Ludzie walczyli o Polskę o wolna Polskę aby można było w niej żyć i być Polakiem.

Rozumiem, że jesteś milionerem i nie raz wygrałeś w totka bo sugerujesz, że ci co walczyli
(zginęli w walce czy nie) za swoje rodziny, przyjaciół, pole na którym
wydaje mi sie ze gdyby Powstańcy zobaczyli co sie #!$%@? i jacy ludzie teraz rządzą


@loczyn: moim zdaniem gdyby wiedzieli, że nas zachód wydyma. To by powstania nie było, zamienili jednego wroga na drugiego, a z tym drugim bya by inna walka.
Czasami się zastanawiam czy ktoś nie zrobił na rękę ruskim wydając rozkaz.

strzelaliby do Kaczynskiego/Obajtka


@loczyn: oj kolego niby najprostsze, ale już jeden kaczor na śmierci brata karierę
oj kolego niby najprostsze, ale już jeden kaczor na śmierci brata karierę zrobił. Męczenników nam nie potrzeba, z ich "cieniem" trudno się walczy.


@Gozd: Tak, tylko zginął nie ten brat. Lechu był naprawdę wporządku.
Imho jak umrze Kaczyński to całe to ugrupowanie się rozpadnie
Lechu był naprawdę wporządku.


@loczyn: dla mnie wydawał się lepszy od brata. Czy był w porządku to wiedza ci co go bardziej znają, w mediach to łatwiej pokazać doro człowieka.