Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#psychiatria #schizoid #schizofrenia #medycyna
Proszę o opinię schizoidów i schizofreników.
Od kilku lat myślałem, że mam zwyczajnie osobowość schizoidalną tzw. SPD (autodiagnoza ofc),
ale ostatnio przez przypadek przeczytałem o schizofrenii z objawami negatywnymi i w sumie te objawy są bardzo zbliżone do SPD no i nie mam żadnych urojeń, żadnych głosów w głowie czy innych halucynacji.

Tyle że od jakiegoś czasu mam takie dziwne zachowania: typu jak jestem sam i przypominam sobie o moim życiu (np wiele lat NEETu itd) to dziwnie skręcam mordę prawie jakbym miał jakiś dziwny tik nerwowy,
albo coś mówię do siebie na głos typu losowo przeklinam, czy zwyczajnie jak jestem sam to losowo powtarzam na głos, jak ja siebie nienawidzę i jak mi się nie chce żyć, mówię to na głos, kiedy wiem że jestem sam.
Ostatnio też na studiach na zajęciach często mam jakąś dziwną wewnętrzną ?potrzebę? aby z całych sił krzyczeć.
Oczywiście między zajęciami nie podchodzę do ludzi tylko np siedzę w kiblu, no ale to akurat jako że jestem schizoidem jakoś mocno nie dziwi.

Teraz pytanie, gdzie się kończy moje SPD a gdzie zaczyna schizofrenia?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6395275e7a12ddf16483baf9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 6
Tyle że od jakiegoś czasu mam takie dziwne zachowania: typu jak jestem sam i przypominam sobie o moim życiu (np wiele lat NEETu itd) to dziwnie skręcam mordę prawie jakbym miał jakiś dziwny tik nerwowy,

albo coś mówię do siebie na głos typu losowo przeklinam, czy zwyczajnie jak jestem sam to losowo powtarzam na głos, jak ja siebie nienawidzę i jak mi się nie chce żyć, mówię to na głos, kiedy wiem