Wpis z mikrobloga

Cześć #sibo #ibs #zdrowie #lekarz
Od początku roku meczę się ze stałym zmęczeniem i mgłą mózgową i już nie wiem co dalej robić. Jak zjem to czuje wzrost zmęczenia, a jak głoduje to robi mi się lepiej. Poza tym wzdęcia, bekanie, gazy, czyli klasycznie.
Przed chorobą była słaba dieta, zaparcia, toaleta średnio co 3 dni, ale czasami i 5.

Test SIBO oddechowy wodór+metan negatywny - flatline. Z badań tylko gastroskopia wykazała lekkie zapalenie żołądka, ale to bardziej objaw niż przyczyna, bólu żołądka nie ma h.pylori negatywny.

Z leczenia
- Zmiana diety pomogła na zaparcia, więcej błonnika i wizyty na tronie już codziennie, max co 2 dni, ale gazy i wzdęcia nadal mocno.
- Xifaxan nie pomógł.
- Po nim od razu zacząłem zioła przeciwbakteryjne (Olej Oregano, Neem, Alicyna i Berberyna) i trochę pomogły, jak pierwszy raz wziąłem to poczułem mocną poprawę (spadek zmęczenia). W kolejnych dniach już nie było takiego efektu wow, ale po dwóch tygodniach ziół wraz z probiotykiem prawie nie odczuwałem już zmęczenia po jedzeniu, z tym że ogólne zmęczenie, mgła mózgowa, wzdęcia i gazy nadal były i się nie zmieniały.
- Później miałem przygotowanie do badania - mocne środki przeczyszczające i po tym czyszczeniu po jedzeniu znowu jest mega zmęczenie, jakbym wypłukał wszystkie dobre bakterie które mi pomagały.

Nie wiem co dalej, do kogo się udać, co robić. Kończą mi się pomysły ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz yesmaybe - Cześć #sibo #ibs #zdrowie #lekarz
Od początku roku meczę się ze stałym zm...
źródło: comment_1670541387Z1rmxtYHZXYeym5gEtJcQY.jpg
  • 25
@Gagar: Znam jedynie badania wg. których skuteczność Xifaxanu jest znacznie wyższa gdy jest przyjmowany wraz z PHGG (Guma guar), o to chodzi?

Najbardziej pomagał Olej oregano i NEEM.