Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałem, że godzinowa płaca minimalna w Polsce wynosi 13,91 zł. Podzieliłem to przez dzisiejszy kurs funta (5,43zł) i wyszło mi, że Polacy na minimalnej robią za £2,5 na godzinę! Ludzie, przecież to jest trzeci świat! Za to nawet kawy w Starbucksie nie da się kupić! Ostatnio crackheadowi pod ASDĄ dałem więcej. Dzisiejsza cena paliwa w Anglii to £1.38. Podzielmy minimalną krajową, która netto wynosi £8.48 i wyjdzie na to, że Angol kupi 6,14 litrów paliwa za godzinę pracy, kiedy Polak 4 litry mniej (13,91zł / 6,53 zł litr = 2,13 litra)!!! Dlatego nie mówcie mi nic o niższych kosztach życia bo to nieprawda! Nowe Audi, Iphone, czy wczasy na Barbados kosztują przecież podobnie! Jak Wy możecie żyć za dwa pińdziesiont na godzinę i nic z tym nie robić? Pytam bez złośliwości, widocznie lubicie ten sport
#uk #emigracja #polska #polakicebulaki #pytanie
przecietny_facet - Właśnie się dowiedziałem, że godzinowa płaca minimalna w Polsce wy...

źródło: comment_1670524841UlV77o6gUvokADVorWnJ5s.jpg

Pobierz
  • 31
@przecietny_facet: Niestety, ale taka jest rzeczywistość postkomunistycznego kraju. Cały zachod się po 1945 roku rozwijał, a Polska była pod butem ruskich, czyli defacto cofalismy się w rozwoju. Teraz w Polsce zarabia się 3 czy 4 razy mniej niż na zachodzie, 10 lat temu zarabialo się 5 razy mniej, a 20 lat temu jeszcze większa przepaść była. Warta zaznaczyć, że nie kazdy pracuje za minimalną stawkę. Nie każdy tez się nadaje na
@Lanza: Sprawdź sobie najtańsze paliwo w okolicy na confused i nie #!$%@? takim agresywnym tonem

Płacisz 200 funtów za 25 dni bez podania ile bedroom, jakie rodzaj domu, jakie EPC xD Już spuszczę na to kurtynę milczenia... Wiesz chociaż ile kosztuje tona węgla w Polsce i ile węgla potrzeba do ogrzania domu jednorodzinnego?
To się dowiedz i wtedy pogadamy
@przecietny_facet: 2bed, EPC C, dwie osoby w domu i jest mało grzane a i mój rachunek nie jest wysoki bo są znajomi co płacą obecnie po 250+. Nie wiem gdzie tu widzisz jakiś agresywny ton?

Najtańsze paliwo u mnie w okolicy to 1.50-1.52,

Minimalna stawka netto w UK to 7.46 przy średniej cenie benzyny można za to kupić 4.75 litra

W Polsce za najniższą krajową za godzinę pracy przy średniej cenie
@Lanza 200f rozumiem że takie małe, bo tyle to płacą moinrodzice za 2 piecyki akumulacyjne, grzeją głównie węglem i brykietem, to tak tylko na podtrzymanie temperatury domku chodzi.
@Lanza: xDDD
Rozumiem, że HMRC też manipuluje faktami? Przemnóż sobie 9.5*37,5 a potem odejmij od tego podatek i wyjdzie Ci 318 funtów/tydzień. Podziel to jeszcze raz przez 37.5h i wychodzi dokładnie 8.48 na godzinę. Reszty nie skomentuję bo nie mam czasu na polemikę z ignorantem. Trzeba było podpisać fixed tariff na parę lat. Ja płacę może 1/3 tego co Ty
przecietny_facet - @Lanza: xDDD
Rozumiem, że HMRC też manipuluje faktami? Przemnóż s...

źródło: comment_1670528197J8xnAaMwZ0Re3yUfdD6760.jpg

Pobierz
@przecietny_facet: Wyliczenia są dla 40h tygodniowo. Równie dobrze możesz policzyć dla 30h i mówić, że za średnią godzinową można kupić jeszcze więcej a 30h to dalej pełny etat.

Wrzucanie fixa to dalej manipulowanie danymi bo mówimy o obecnych stawkach na rynku.