Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałem, że godzinowa płaca minimalna w Polsce wynosi 13,91 zł. Podzieliłem to przez dzisiejszy kurs funta (5,43zł) i wyszło mi, że Polacy na minimalnej robią za £2,5 na godzinę! Ludzie, przecież to jest trzeci świat! Za to nawet kawy w Starbucksie nie da się kupić! Ostatnio crackheadowi pod ASDĄ dałem więcej. Dzisiejsza cena paliwa w Anglii to £1.38. Podzielmy minimalną krajową, która netto wynosi £8.48 i wyjdzie na to, że Angol kupi 6,14 litrów paliwa za godzinę pracy, kiedy Polak 4 litry mniej (13,91zł / 6,53 zł litr = 2,13 litra)!!! Dlatego nie mówcie mi nic o niższych kosztach życia bo to nieprawda! Nowe Audi, Iphone, czy wczasy na Barbados kosztują przecież podobnie! Jak Wy możecie żyć za dwa pińdziesiont na godzinę i nic z tym nie robić? Pytam bez złośliwości, widocznie lubicie ten sport
#uk #emigracja #polska #polakicebulaki #pytanie
przecietny_facet - Właśnie się dowiedziałem, że godzinowa płaca minimalna w Polsce wy...

źródło: comment_1670524841UlV77o6gUvokADVorWnJ5s.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lanza: Gaz zimą: 450 w tamtym roku w tym realnie od stycznia 550-600

Prąd zimą (piec gazowy): 230

Woda + ścieki:
  • Odpowiedz
  • 0
@Caracas Rozmawialiśmy tutaj o prąd i gaz tylko. Jeśli miałbym dodać powyższe to robi się prawie 2tys złotych w UK dla dwuosobowej rodziny dla domki ~65mkw a u Ciebie ile osób i jaki metraż?

Dla rodziny 2+1 gdzie temperatura w domu to 19st rachunki za prąd i gaz obecnie to 8-12f na dzień jak pytałem wczoraj znajomego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lanza: Ja, żona plus córka i niemowlę. Jednak mnie połowę roku nie ma (marynarz) - pływam 28 dni na 28 dni.

Temperatura w domu 22-23. Metraż 89 m2.

Aczkolwiek mi tam rachunki powiewają bo mieszkam w Polsce a zarabiam w Euro (wcześniej w dolarach) wiele lat i to dużo więcej niż omawiane tu wynagrodzenia w UK ;)
Na marginesie ostatnio miałem proporcje pracy za 1 oficera w P&O na promach
  • Odpowiedz
Właśnie się dowiedziałem, że godzinowa płaca minimalna w Polsce wynosi 13,91 zł. Jak Wy możecie żyć za dwa pińdziesiont na godzinę i nic z tym nie robić? Pytam bez złośliwości, widocznie lubicie ten sport


@przecietny_facet: W wiekszosci tyle nie zarabiamy. - "Według GUS obecnie płacę minimalną otrzymuje około 1,5 mln osób.".
  • Odpowiedz