Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Sytuacja hipotetyczna:
Wiem, że za olanie tego wezwania do wojska na ćwiczenia grozi jakaś odpowiedzialność prawna, ok. Pomińmy to. Przyjmijmy, że pójdę na takie ćwiczenia i od razu na wejściu oznajmię, że jestem tu pod przymusem więc będę robił wszystko odwrotnie, po prostu chaos i zamęt. I tak: olewanie poleceń jakiś tam dowódców, robienie wszystkiego źle i tak aby ta działalność była szkodliwa, do tego wulgarne zachowanie, prawda o papieżu, wzmianki o pisie i tak dalej. No pajacerka pełną gębą. Czyli jak każą wstać o 8 to oleje i będę spał dalej. Będą kazać kopać okopy to połamię łopatę. karzą maszerować w lewo, to będę maszerował w prawo i z rękoma w kieszeni. Każą gadać "tak jest panie kapralu" to będę opowiadał "mam to gdzieś panie kapelanie". I co za takie coś grozi? Każą mi zrobić 20 pompek? xD To wybuchnę śmiechem. Co za to grozi? Nie zaliczenie ćwiczeń? Uwaga do dzienniczka? List do rodziców? Pytam całkiem serio. Ja wiem, że 30 lat temu bym w pysk dostał, ale chyba w dzisiejszych czasach to chyba warto poprowokować aby do tego doszło i kręcić małysza.
A ta przysięga to jest na początku czy po zaliczeniu ćwiczenia? Bo bym chciał przysiąść strzelać do swoich i oddać broń wrogowi, trzymając rękę na kroczu. Za to coś innego grozi?
Możecie dawać pomysły jak można więcej zamętu i zamieszania wprowadzić w takiej sytuacji, ale tak żeby prawnie wyjść z tego bez szwanku.
#wku #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63920c5b2665a775f25cec01
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 28
@Kaloryfere: a wtedy to dowódca pompuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Grzegorzfloryda420: czyli w sumie nic mu nie zrobią w takim razie i sobie posiedzi ¯\_(ツ)_/¯

@kukold: i nic się nie podzieje - a jeśli cokolwiek to sobie OP ze stopy prywatnej będzie sądził kolegów z plutonu. Zrobi do tego sprawę medialną i będzie syf także za armią się wlókł ( ͡° ͜ʖ ͡
@Grzegorzfloryda420: a jeśli nadal będzie to powtarzał to będą się tak bawić "aż do emerytury?"( ͡° ͜ʖ ͡°) tutaj trzeba sprawdzić przepisy co mówią.
1. Czy ten co ćwiczy i nie złożył przysięgi jest w ogóle żołnierzem czy jest kandydatem czy w sumie kim
2. Jeśli nawet - to zawsze może zgrywać debila, że nie wie co to lewo, co to prawo, nie wie jak pompka wygląda
OP: @kukold: Nie wiem co sobie mam wyobrazić. Serio. Mieszkamy w Polsce, nie jakiejś rosji. Przecież wiadomo, że jakby ktoś mnie dotkną to bym skręcił małysza, obdukcja i tak dalej. Wystarczy, że na wykopie bym napisał po powrocie i pewnie główna murowana. Chyba, ze coś innego mogą zrobić, to napisz co masz na myśli. Ale jakby wgl ktoś za mnie robił pompki to bym srogo tam skisł xDDDDDD
@Grzegorzfloryda420:
@AnonimoweMirkoWyznania: Heh no ubawiłbyś się faktycznie, tylko pamiętaj że Ty śpisz, spędzasz całe dnie, jesz i myjesz się z tymi ludźmi którzy przez Ciebie musieli się napocić - presja myślę byłaby spora z ich strony żebyś jednak nie dzikował :P
OP: @LJBW603: Mam 2022 rok i mieszkamy w Polsce. Serio jest duża szansa, że za moje odpały ktoś wgl wyżywał by się na innych? Przecież ich to nie dotyczy. Gdyby oni za to karę ponosili to jeszcze bardziej byliby negatywnie nastawienie do tych ćwiczeń.
Ale ok. Biją mnie chłopaki w nocy. Na drugi dzień kręcę dym. Zamykają mnie na tym poligonie aż nie będę miał żadnych śladów? Jak to sobie