Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Sytuacja hipotetyczna:
Wiem, że za olanie tego wezwania do wojska na ćwiczenia grozi jakaś odpowiedzialność prawna, ok. Pomińmy to. Przyjmijmy, że pójdę na takie ćwiczenia i od razu na wejściu oznajmię, że jestem tu pod przymusem więc będę robił wszystko odwrotnie, po prostu chaos i zamęt. I tak: olewanie poleceń jakiś tam dowódców, robienie wszystkiego źle i tak aby ta działalność była szkodliwa, do tego wulgarne zachowanie, prawda o papieżu, wzmianki o pisie i tak dalej. No pajacerka pełną gębą. Czyli jak każą wstać o 8 to oleje i będę spał dalej. Będą kazać kopać okopy to połamię łopatę. karzą maszerować w lewo, to będę maszerował w prawo i z rękoma w kieszeni. Każą gadać "tak jest panie kapralu" to będę opowiadał "mam to gdzieś panie kapelanie". I co za takie coś grozi? Każą mi zrobić 20 pompek? xD To wybuchnę śmiechem. Co za to grozi? Nie zaliczenie ćwiczeń? Uwaga do dzienniczka? List do rodziców? Pytam całkiem serio. Ja wiem, że 30 lat temu bym w pysk dostał, ale chyba w dzisiejszych czasach to chyba warto poprowokować aby do tego doszło i kręcić małysza.
A ta przysięga to jest na początku czy po zaliczeniu ćwiczenia? Bo bym chciał przysiąść strzelać do swoich i oddać broń wrogowi, trzymając rękę na kroczu. Za to coś innego grozi?
Możecie dawać pomysły jak można więcej zamętu i zamieszania wprowadzić w takiej sytuacji, ale tak żeby prawnie wyjść z tego bez szwanku.
#wku #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63920c5b2665a775f25cec01
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 28
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dokładnie takie same przemyślenia mam, przecież to jest jakaś komedia. Jakbym zobaczył, że jakiś stary dziad każe chłopom robić pompki albo biegać bo ja nie zasłałem łóżka to bym chyba wybuchł śmiechem. W sumie nie wiem czy bardziej z tego, że on myśli, że ktoś to będzie robił czy że inni by to faktycznie robili. A jak mnie pobiją to co, będą trzymać do śmierci, żebym inby nie zaczął
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ćwiczenia wojskowe maja przepisy normalnie z wojska - po przekroczeniu progu jednostki z kartą powołania (czy jakkolwiek to nazwą) zostajesz żołnierzem na 30 dni. Twoja wola nie ma znaczenia, na tym to polega. Z drugiej strony te ćwiczenia to raczej zabawa w wojsko i #!$%@? wie jak będzie podchodził do tego ten czy inny "dowódca". Za poważne uchybienia w zachowaniu masz normalnie zapisy w KK, ale za takie jak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania inni by pompowali, ty po nocach kocenie. O obdukcji zapomnij, spadłeś ze schodów, siniaki na ćwiczeniach nabiles, 10 świadków kapitanów by widziało jak skacząc do okopu obiles sobie rękę. Do tego są sposoby na kocenie bez obrażeń. Np spalabys w nocy w metalowej szafie. Po takim koceniu dziękował byś panu kapralowi że możesz zrobić 100 pompek i biegnąc 20km dookoła jednostki.
  • Odpowiedz