Wpis z mikrobloga

Koroluk rozkręca imbę na twitterze o to, że ćwiczenia nie dotyczą kobiet i szkaluje posłanki lewicy. Good, good ( ͡º ͜ʖ͡º)
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #dyskryminacjamezczyzn #bekazlewactwa

P.S. Przypominam tylko, że lewica to nie partia za równouprawnieniem, ale za przywilejami kobiet. Jak jakiś facet jeszcze na nich głosuje- no to ogarnijcie się chłopy!

Lucider5 - Koroluk rozkręca imbę na twitterze o to, że ćwiczenia nie dotyczą kobiet i...

źródło: comment_1670420416dLAdaim6PSgitkUUv8EpJc.jpg

Pobierz
  • 40
@Lucider5: W takiej sprawie to można nawet z korolukiem się sprzymierzyć. Ponad podziałami jazda z...


@DoktorNauk: wiadomo, odkąd zrobił filmik jak jeździ po lewicy to zacząłem go obserwować i mówi ludzkim głosem. Nie wiem czy coś mu się zmieniło czy może zawsze taki był. Jeżeli wojsko potrzebuje rekruta to te przepisy jestem w stanie zaakceptować, ale bez dyskryminacji ze względu na płeć. #obowiazkowecwiczeniawojskowe dla kobiet!
@Lucider5: Ja jestem zdania, że w czasie pokoju nikogo nie powinno się wzywać przymusem. Zachęcić ludzi do szkoleń, jak najbardziej, stworzyć tak nowoczesne i profesjonalne wojsko, że chętnych będzie dużo więcej, jak najbardziej, ale nie przymusem.
Dodatkowo powinno wprowadzić równouprawnienie w czasie wojny. Jak wróg zaatakuje to oczywistym jest powołanie tylu ilu sie da, ale obowiązek powinien obowiązywać kobiety tak jak mężczyzn, albo przynajmniej powinien obejmować je obowiązek np. przeszkolenia medycznego
@DoktorNauk: Twoje pierwsze dwa zdania są nierealne. Nigdy nie będzie tylu, ilu może potrzebować kraj do obrony. Równouprawnienie w czasie wojny można inaczej nazwać obowiązkiem obrony i walki z najeźdżcą przez KAŻDEGO dorosłego OBYWATELA! Problem w tym, że po politykach widać, jak brak jest tej właśnie świadomości. Wojsko "produkuje" bezpieczeństwo w czasie pokoju, a w czasie wojny mają n@pi..alać się wszyscy. Pani z lewej strony myśli że wojsko to taki odrębny
P.S. Przypominam tylko, że lewica to nie partia za równouprawnieniem, ale za przywilejami kobiet.


@Lucider5: wszyscy tam głosowali "za", poza połową konfy która się wstrzymała. Czyli facet nie może głosować na żadną z partii w obecnym sejmie? xD
@Lucider5: Ja jestem zdania, że w czasie pokoju nikogo nie powinno się wzywać przymusem. Zachęcić ludzi do szkoleń, jak najbardziej, stworzyć tak nowoczesne i profesjonalne wojsko, że chętnych będzie dużo więcej, jak najbardziej, ale nie przymusem.


@DoktorNauk: niestety to czyste fantazje. Nawet USA zaczyna mieć problemy z ilością rekrutów, a ciężko o nowocześniejsze i bardziej profesjonalne wojsko. Same przeszkolenie obywateli (bez względu na płeć) jest zrozumiała, szczególnie przy obecnej sytuacji.
Same przeszkolenie obywateli (bez względu na płeć) jest zrozumiała, szczególnie przy obecnej sytuacji. Fajnie jednak by było, żeby nie rozwalało to już ułożonego życia obywatela.


@zobq: No jeżeli wprowadzą pobór dla obydwu płci to jestem to w stanie przełknąć. W takim stanie jak jest teraz- absolutnie nie, no chyba że odbieramy prawa wyborcze kobietom które nie zdecydowały się dobrowolnie na ćwiczenia, jeżeli będą obowiązkowe dla facetów.
@Lucider5:

No jeżeli wprowadzą pobór dla obydwu płci to jestem to w stanie przełknąć

Jak najbardziej, nie widzę powodów żeby rozróżniać płcie przy przeszkoleniu na czas wojny. Ale też nie oszukujmy się - z racji większej siły, na froncie większy pożytek jest z mężczyzn. No ale front to nie jedyna służba w czasie wojny.
przecież w dzisiejszych czasach nie walczy się na miecze i topory. Wyszkolona kobieta jest tak samo niebezpieczna jak wyszkolony facet, pocisk tak samo zabójczy niezależnie od tego kto go wystrzelił.


@Lucider5: dzisiaj walczy się na artylerię, broń palną(która wcale nie jest lekka), ciężkie plecaki i zaopatrzenie. Przerzucanie skrzyń z towarem to codzienność. Kopanie rowów pod ostrzałem. Wyciąganie rannych. Jeden zestaw rakietowy Piorun waży 16.5kg. Nie bez powodu w różnych testach sprawnościowych
W takiej sprawie to można nawet z korolukiem się sprzymierzyć.


@DoktorNauk: popieram, natomiast smieszy mnie ze dopiero jak jego cos osobiscie dotknelo to reaguje ;] Czemu ludzie sa tak egoistyczni ze dopoki ich nie dotyczy to maja w dupie innych?