Wpis z mikrobloga

Koroluk rozkręca imbę na twitterze o to, że ćwiczenia nie dotyczą kobiet i szkaluje posłanki lewicy. Good, good ( ͡º ͜ʖ͡º)
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #dyskryminacjamezczyzn #bekazlewactwa

P.S. Przypominam tylko, że lewica to nie partia za równouprawnieniem, ale za przywilejami kobiet. Jak jakiś facet jeszcze na nich głosuje- no to ogarnijcie się chłopy!

Lucider5 - Koroluk rozkręca imbę na twitterze o to, że ćwiczenia nie dotyczą kobiet i...

źródło: comment_1670420416dLAdaim6PSgitkUUv8EpJc.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Lucider5: W takiej sprawie to można nawet z korolukiem się sprzymierzyć. Ponad podziałami jazda z...


@DoktorNauk: wiadomo, odkąd zrobił filmik jak jeździ po lewicy to zacząłem go obserwować i mówi ludzkim głosem. Nie wiem czy coś mu się zmieniło czy może zawsze taki był. Jeżeli wojsko potrzebuje rekruta to te przepisy jestem w stanie zaakceptować, ale bez dyskryminacji ze względu na płeć. #obowiazkowecwiczeniawojskowe dla kobiet!
  • Odpowiedz
@Lucider5: Ja jestem zdania, że w czasie pokoju nikogo nie powinno się wzywać przymusem. Zachęcić ludzi do szkoleń, jak najbardziej, stworzyć tak nowoczesne i profesjonalne wojsko, że chętnych będzie dużo więcej, jak najbardziej, ale nie przymusem.
Dodatkowo powinno wprowadzić równouprawnienie w czasie wojny. Jak wróg zaatakuje to oczywistym jest powołanie tylu ilu sie da, ale obowiązek powinien obowiązywać kobiety tak jak mężczyzn, albo przynajmniej powinien obejmować je obowiązek np. przeszkolenia medycznego
  • Odpowiedz
@DoktorNauk: Twoje pierwsze dwa zdania są nierealne. Nigdy nie będzie tylu, ilu może potrzebować kraj do obrony. Równouprawnienie w czasie wojny można inaczej nazwać obowiązkiem obrony i walki z najeźdżcą przez KAŻDEGO dorosłego OBYWATELA! Problem w tym, że po politykach widać, jak brak jest tej właśnie świadomości. Wojsko "produkuje" bezpieczeństwo w czasie pokoju, a w czasie wojny mają n@pi..alać się wszyscy. Pani z lewej strony myśli że wojsko to taki odrębny
  • Odpowiedz
P.S. Przypominam tylko, że lewica to nie partia za równouprawnieniem, ale za przywilejami kobiet.


@Lucider5: wszyscy tam głosowali "za", poza połową konfy która się wstrzymała. Czyli facet nie może głosować na żadną z partii w obecnym sejmie? xD
  • Odpowiedz
  • 3
@tomhet jak Pan chce być nie dyskryminowany i nie chce głosować na prorosyjską konfederacje to proszę sobie założyć własną partię panie areczku
  • Odpowiedz
@Lucider5: Ja jestem zdania, że w czasie pokoju nikogo nie powinno się wzywać przymusem. Zachęcić ludzi do szkoleń, jak najbardziej, stworzyć tak nowoczesne i profesjonalne wojsko, że chętnych będzie dużo więcej, jak najbardziej, ale nie przymusem.


@DoktorNauk: niestety to czyste fantazje. Nawet USA zaczyna mieć problemy z ilością rekrutów, a ciężko o nowocześniejsze i bardziej profesjonalne wojsko. Same przeszkolenie obywateli (bez względu na płeć) jest zrozumiała, szczególnie przy obecnej sytuacji.
  • Odpowiedz
Same przeszkolenie obywateli (bez względu na płeć) jest zrozumiała, szczególnie przy obecnej sytuacji. Fajnie jednak by było, żeby nie rozwalało to już ułożonego życia obywatela.


@zobq: No jeżeli wprowadzą pobór dla obydwu płci to jestem to w stanie przełknąć. W takim stanie jak jest teraz- absolutnie nie, no chyba że odbieramy prawa wyborcze kobietom które nie zdecydowały się dobrowolnie na ćwiczenia, jeżeli będą obowiązkowe dla facetów.
  • Odpowiedz
@Lucider5:

No jeżeli wprowadzą pobór dla obydwu płci to jestem to w stanie przełknąć

Jak najbardziej, nie widzę powodów żeby rozróżniać płcie przy przeszkoleniu na czas wojny. Ale też nie oszukujmy się - z racji większej siły, na froncie większy pożytek jest z mężczyzn. No ale front to nie jedyna służba w czasie wojny.
  • Odpowiedz
  • 1
@generator_teczy wybaczam Ci
@zobq przecież w dzisiejszych czasach nie walczy się na miecze i topory. Wyszkolona kobieta jest tak samo niebezpieczna jak wyszkolony facet, pocisk tak samo zabójczy niezależnie od tego kto go wystrzelił.
  • Odpowiedz
przecież w dzisiejszych czasach nie walczy się na miecze i topory. Wyszkolona kobieta jest tak samo niebezpieczna jak wyszkolony facet, pocisk tak samo zabójczy niezależnie od tego kto go wystrzelił.


@Lucider5: dzisiaj walczy się na artylerię, broń palną(która wcale nie jest lekka), ciężkie plecaki i zaopatrzenie. Przerzucanie skrzyń z towarem to codzienność. Kopanie rowów pod ostrzałem. Wyciąganie rannych. Jeden zestaw rakietowy Piorun waży 16.5kg. Nie bez powodu w różnych testach sprawnościowych
  • Odpowiedz
W takiej sprawie to można nawet z korolukiem się sprzymierzyć.


@DoktorNauk: popieram, natomiast smieszy mnie ze dopiero jak jego cos osobiscie dotknelo to reaguje ;] Czemu ludzie sa tak egoistyczni ze dopoki ich nie dotyczy to maja w dupie innych?
  • Odpowiedz