Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przymierzam się do nowego samochodu, znalazłem nawet fajny egzemplarz z małym przebiegiem, ale martwi mnie czarny kolor...
Czy w praktyce serio tak ciężko utrzymać takie auto w czystości? Jak sobie Wy, posiadacze czarnych aut i zarazem esteci, radzicie sobie z tym problemem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Samochód to x3 20d, czarny szafir

#samochody #motoryzacja #bmw #autodetailing

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638faee55adff1f3a51a6931
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Przymierzam się do nowego samochodu...

źródło: comment_1670367507yYO6Qr2MKho0YeemVxMcnI.jpg

Pobierz
  • 19
Kilka dobrych lat temu miałem czarne e90 „cosmosschwarz” i nie będę ukrywał, brudziło się to od patrzenia. Dobry wosk i częstsze wizyty na myjni i będzie cieszyć oko. Są takie modele aut które po prostu wyglądają źle w innym kolorze niż czarny
Czy w praktyce serio tak ciężko utrzymać takie auto w czystości?


@AnonimoweMirkoWyznania: A jakiej odpowiedzi oczekujesz innej niż "regularne mycie"? Czy to czarny czy biały zawsze będzie wyglądał #!$%@? jak będzie brudny. Twoje pytanie jakby sugerowało, że "jak mam czarny kolor to nie będzie (lub będzie bardziej) widać brudu". Będzie. Tak samo jak biały czy inny kolor.

Z porad praktycznych - myjnia ręczna z turbo pianą i woskowaniem. Lakier po automatycznej
Czy w praktyce serio tak ciężko utrzymać takie auto w czystości?

@AnonimoweMirkoWyznania: tak, o myjniach bezdotykowych możesz zapomnieć, tylko ręczne i to też nie wszystkie. Do tego czarny to najbardziej miękki lakier czyli rysuje się od patrzenia...

Jak sobie Wy, posiadacze czarnych aut i zarazem esteci

U mnie to na szczęście auto weekendowe, więc nie jeżdżę w brzydką pogodę, parkuje w garażu i myjnia co chwila. ( ͡° ͜ʖ
@AnonimoweMirkoWyznania:

Z doświadczenia, przerabiałem auta w różnych kolorach, obecnie biały i czarny, biały paradoksalnie łatwiej utrzymać w czystości, czarny lakier na mojej beemce w tę pogodę jest już praktycznie cały #!$%@? po wyjeździe z myjni, ciężko naprawdę utrzymać furę w czystości przy tym lakierze.
@AnonimoweMirkoWyznania: Aktualnie mam dwa czarne auta, jeśli chodzi o porę deszczową/śnieżną to ogarniam auta raz w tygodniu, bez sensu częściej bo i tak syf zostaje na aucie, a jak jedziesz w trasę to i tak auto będzie brudne, można założyć powłokę hydrofobową i tak brud przylegać nie będzie no i łatwiej się będzie auto myć, ale zimą przy ujemnych temperaturach to tak średnio warto auto myć ( ͡° ͜ʖ
@AnonimoweMirkoWyznania: Pewnie nie przeczytasz ale huk.

Ja stosuję jeszcze jedną metodę. Tylko mi nie zależy na połysku. Jak umyję samochód na myjni, to poświęcam te 5zł na lanie bez końca tym woskiem. I go NIE spłukuję. Tak kończę na wosku, nic więcej. Tak, wtedy samochód jest średni bo te kropki od wosku widać jak przeschnie. Ale z drugiej strony jak pada, to pierwsze kilka raz samochód jakoś wygląda a gdy się