Wpis z mikrobloga

alternatywa ?


@Radostingol: Eeee... dokupienie pojazdów towarzyszących? Bo one mają być kupione, tylko ktoś to świetnie rozplanował i wpierw kupił wozy bojowe, a towarzyszące kupi się kiedyś tam ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
możesz wytłumaczyć pojazd towarzyszący ?


@Radostingol: Pojazd pomocniczy który wspiera działanie pojazdów bojowych. Pojazdy dowodzenia, pojazdy rozpoznwcze, pojazdy zabezpieczenia technicznego, pojazdy inżynieryjne, pojazdy logistyczne
  • Odpowiedz
@puszkapandory: tyle, że oni w temacie K2PL mijają się z prawdą, bo albo nagrali to przed wyjasnieniem konkretow, albo nie doczytali. Bo w PL i KR mają być produkowane równocześnie od 2025 ze stopniowym zwiększaniem podzespołów produkowanych w Polsce, a nie że najpierw w Korei i kiedyś tam w Polsce.
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: Możliwe, ale ostrzegam przed mówieniem hop, bo jeszcze wiele może po drodze wyjść inaczej. Szczególnie, że nie przeprowadzaliśmy z czego mi wiadomo testów.

I żeby nie było, bo o K2 mówiło się od dawna, i zawsze kibicowałem temu pomysłowi. Z czego pamiętam chciał je do polski wprowadzać zakład Cegielskiego, ale teraz nie słychać żeby mieli brać w tym udział.
  • Odpowiedz
@puszkapandory: nie chce mi tego słuchać, chłopcy cierpią na znany syndrom chorobowy Polaków. Narzekactwo, zawsze i na wszystko. K-2 PL to przyszłość wiele rzeczy może się wydarzyć. Jak Wolski sam tłumaczył zakupy mon, był bardziej obiektywny. Wystarczy posłuchać wywiadu z płk Płatkiem. Wyjaśnił wszystkie wątpliwości, wszsystko trzymało się kupy, a potem spotkanie z Kamizelą i wszystko obśmiane. Kamizela wydaje się być oszołomem i śmierdzi mi konfą.
Moja opinia, ale czy lepiej
  • Odpowiedz
@Radostingol:

Nie jestem ekspertem, ale wytłumacz mi zatem:
Dlaczego nie zwiększamy produkcji Krabów skoro to jest praktycznie to samo co K2 i moglibyśmy sami je produkować i ewentualnie sprzedawać dalej na czym byśmy zarabiali?
Gdzie była ta modernizacja i uzupełnianie nowym sprzętem wojska przed 24 lutego? Co PIS robił przez 7 poprzednich lat z tym kierunku? No właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@qscc: a co peło zrobiło przez 8 lat ? Te Kraby to za tego rzadu, f-35 kupione przed 24 lutego. Z tego co mi wiadmo to kupujemy kraby dla siebie, 50 kupili Ukraińcy, a HSW nają produkować jeszcze borsuki i nie da się wszstkiego wyprodukować w HSW w terminach o które prosił MON.
  • Odpowiedz
@Radostingol:

Ale ja nie pytam co zrobiło pelo przez 8 lat tylko co robil pis przez 7 lat, ze teraz na okraglo #!$%@? ile to oni zrobili, a czego to inni nie zrobili xD
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: xD w wojsku brakuje ludzi a nowego sprzętu się nie używa bo się zepsuje. Tak jak z nowymi piłkami w szkole. Ci sami żołnierze są wysyłani na ćwiczenia różnych jednostek bo nie ma kim robić. Odkąd zaczęła się wojna masa ludzi z wojska odeszła albo pouciekala na wieczne l4. Pomijajac jakieś doborowe jednostki to reszcie bliżej do armii rosyjskiej niż USA.
  • Odpowiedz
@qscc: faktem jest, że programy po 24 lutego dostały super przyspieszenia, ale zawsze na zakupy MON patrzysz z jakimś porównaniem, każdy minister lubi się pochwalić konferencją ze sprzętem w tle. Faktem jest, że Kraby, Raki i f -35 i chyba Patrioty to zakupy z przed wojny. Za peło byłby karakale i to był mega błąd, że się z tego wycofano, ale to jedyny zakup Mon za Klicha-Siemoniaka.
  • Odpowiedz