Wpis z mikrobloga

Złamałem rękę i jestem w trakcie przymusowej przerwy od sportu. Wcześniej siłownia, boks, basen i bieganie. Obecnie muszę ograniczać się tylko do spacerów - średnio 10 tys. kroków dziennie. Czuję się fatalnie, ogarnia mnie deprecha i poczucie beznadziejności, ewidentny zespół odstawienny. Jak sobie z tym radzić?

Druga kwestia - w czasie treningów jadłem jakieś 2800 kcal (redukcja) i chudłem spokojne -1 na miesiąc. Stwierdziłem, że przy dużo mniejszej aktywności obetnę sobie kalorie z węgli i tłuszczu, do 2500 kcal. Trzy tygodnie od złamania i moja waga spadła o prawie 4 kg. Nie mam pojęcia jak to wytłumaczyć.

#mikrokoksy
  • 7
@WezniePrzestrzeleCiKolano: Nie napisałeś jaki masz cel, ale mogę Cię pocieszyć (a może sam o tym też słyszałeś), że istnieje coś takiego jak "pamięć mięśniowa" i kiedy wyleczysz kontuzję i zaczniesz ponownie treningi, to stosunkowo szybko wrócisz do swojej formy. Teraz najlepiej jest się koncentrować na prawidłowym leczeniu kontuzji. Dodatkowo jeżeli kość się w pełni zrośnie to prawdopodobnie to miejsce będzie mocniejsze niż wcześniej. Tak więc nie ma co się śpieszyć: pilnuj