Wpis z mikrobloga

Nie wiem już czy jest wielu trolli czy debili ale widzę, że jest sporo wpisów "30 dni #!$%@?, czego się lękacie". Wpis ten dedykuję właśnie tym cymbałom.

1.Dlaczego nie chcę iść na jakiekolwiek ćwiczenia?
Odpowiedź jest elementarna drogi Watsonie - z wielu, wielu powodów:
- Moja sytuacja zdrowotna się zmieniła.
18 lat temu poszedłem na studia, potem znieśli "Zetkę" i się nie załapałem. Mam tylko wbitą kategorię A, bez ponownej komisji. Biorą człowieka, który 18 lat temu był zdrowym koniem. Teraz już niekoniecznie
-Moja sytuacja życiowa się zmieniła
Planuję rodzinę, mam kogoś itd. i nie mam zamiaru być ciągany najpierw na 33 dni, a potem nawet na pół roku, co roku (do tego dojdziemy)
-Moja sytuacja finansowa się zmieniła
Mam więcej na godzinę jak taki szeregowy dziennie. Kto mi wyrówna? Gmina? Po ilu? Za ile? Kredyty nadal trzeba płacić. Ktoś zamrozi mi kredyty i opłaty na ten czas? Nie. Muszę więc budować poduchę finansową "nie do ruszenia" na pół roku (jak mówiłem do tego dojdziemy)
-Plany życiowe
Mogę mieć zaplanowane wczasy, wesele, cokolwiek ważnego w okresie, w którym mogliby mnie chcieć wezwać. I niekoniecznie mam zamiar ani chęć z tego rezygnować w imię tego paździerza (do tego dojdziemy)
-Zakończenie zabawy w wojsko zakończone przysięgą bo jak nie to na półtorej roku do pierdla(za odmowę. Pomijam legalność przysięgi pod przymusem i tego czy jest albo powinna ona być uznana za legalną tak w ogóle) - nie wymaga komentarza?

2.Jakie ćwiczenia?
-Nie wiadomo co to za ćwiczenia
Biorą na miesiąc i nie wiadomo po co. Bieganie po poligonie z karabinkiem? Obsługę broni i strzelania to można w weekend nauczyć na strzelnicy. Siedzenie na dupie i "Akcja liść" jak za "Zetki"? Szkoda na to mojego czasu. Po co dokładnie miałbym iść?
-Mogą wziąć nawet na pół roku co roku
Przepisy mówią o 90 dniach max w ciągu roku. Więc wezmą we wrześniu, potem w styczniu kolejnego roku. Mogą to zrobić. W konsekwencji pół roku wycięte z życiorysu. W kolejnym roku 90 dni i tak mogą się bawić "bo cię nie lubią", "bo wpadłeś w system" czy cokolwiek.
-Z niewolnika nie ma dobrego pracownika
Na miesiąc bierzemy ludzi, którzy nie chcą tam iść - jak kogoś, kto ma na to wyłożone chcą czegokolwiek nauczyć? Miesiąc minie, a jak ktoś nie chce to nic z tego nie wyniesie i żadne karne czołganie po błocie tego nie zamieni.
-Doktryna wojenna się zmieniła
Dzisiejsze wojsko powinno być nowoczesne, sprzęt obsługiwany przez specjalistów którzy są szkoleni z nowinek, nie jakiegoś Kowalskiego. Kowalski postrzela sobie z kałacha i spoko, ale obecnie nawet czołg jest bardziej naszpikowany elektroniką niż pół wieku temu i bardziej. Bez wiedzy i ciągłego szkolenia, to tej elektroniki mogłoby równie dobrze nie być. I niby w przeciągu 30 dni stworzą specjalistę? Otóż nie stworzą. Stworzą co najwyżej kogoś, kto będzie dalej miał to w dupie i tym bardziej się zniechęci, a najdalej tydzień po wyjściu z takich ćwiczeń i tak nie będzie pamiętał co właściwie ćwiczył ( i między bajki sobie możecie włożyć, że ludzie będą czytać przegląd techniki wojskowej)

3.Obrona ojczyzny to Twój obowiązek
-Wszystkie afery polityczne
Czy to za PO czy za pisu były różne afery polityczne. Ktoś został za to rozliczony? No nie. Czy pis się spasł? Owszem. Za to mam umierać?
-Biomasa 500+ i inna patusiarnia
Jak wyżej. Jestem dojną krową, niczym więcej. Krowa ma wywalone bronić "swojej rzeźni" i "mleczarni"
-"W razie W" politycy i tak wyjadą
Politycy i tak uciekną i tak. To ja mam siedzieć za to w okopie i ginąć za ich majątki. Nie, nie będą współdzielić mojego losu w żadnym wypadku. #!$%@?ą w podskokach.
-Przerośnięta buirokracja "państwo nie do życia"
Tego mam bronić? Nowego niedowładu, burdelu, patologii? Tego, że ktokolwiek chce coś bardziej to jest gnojony? Fajny styl życia, sami się w tym sosie możecie kisić.

Wniosek
1. Wyprowadzić się za granicę dla spokoju ducha
2. Wychodzi na to, że nie ma sensu płacić podatków (armia zawodowa miała być od wojny, no halo), NFZ leży i robi pod siebie, zus to bankrut i tak dalej i tak dalej.
3. Nagłaśniać, aż nie zmienią przepisów.
Wpis można sobie kopiować gdzie tam kto tylko chce.
4. A jak chcecie powiększyć armię zawodową to zlikwidować wszystkie programy "Patus plus" i kasę przeznaczyć na wojsko.
Miłej kawusi, niech was kapral nie zdusi( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 92
@wormik Odsyłam do mojego wpisu:
https://www.wykop.pl/wpis/69301201
Obowiązkowa służba wojskowa jest w wielu cywilizowanych krajach takich jak Dania, Estonia, Finlandia, Cypr, Grecja, Austria, Szwajcaria. W takich jak Hiszpania, Niemcy czy Holandia rozważa się wdrożenie skandynawskiego modelu obowiązkowej służby wojskowej. Łotwa przywraca obowiązkowa służbę, a Litwa częściowo.
W wielu tych krajach ta służba działa w jeszcze gorszym wymiarze niż miałaby u nas (ok. Masz możliwość 9 miesięcy służby cywilnej, ale dalej jest to prawie
@wormik: według mnie takie ćwiczenia mogłyby trwać te pół roku żeby faktycznie czegoś nauczyć, ale to powinno się zacząć na etapie szkolnym/uczelnianym, gdzie człowiek jeszcze jest bardzo młody. Zgadzam się z tobą, jesteś grubo po trzydziestce i tu wiele problemów na drodze można napotkać, bo ludzie mają biznesy, ścieżki kariery itp. Natomiast taki 19-20 latek jeszcze nie.
No i coby nie było sam jestem w wieku studenckim wiec też mówię o
W wielu tych krajach ta służba działa w jeszcze gorszym wymiarze niż miałaby u nas (ok. Masz możliwość 9 miesięcy służby cywilnej, ale dalej jest to prawie rok wyjęty z życia).


@Furmik: W takiej Szwajcarii wiesz ile masz do odbębienia i zgłaszasz się wedle uznania. U nas mają pełne prawo brać nas na 90 dni co roku aż do 55r życia i masz czekać na list z wezwaniem mając ustawowe 2
W sumie masz racje. Wiemy że na ten moment ta służba zostałaby przeprowadzona na kolanie, bez ładu i składu, a do tego nawet nie trzeba mieć jakiegoś daru przewidywania przyszłości, wystarczy spojrzeć na ustawę obowiązująca od kwietnia jak sam na to celnie zwróciłeś uwagę.
Dobra, sensowna, z głowa przeprowadzona służba ma ogromna wartość dla obywatela, ale na ten moment w Polsce chyba niemożliwe, dlatego tak bardzo staram się podkreślać że da się
@wormik: Wyjedź, zmień obywatelstwo, nazwisko, zabierz cała rodzine, niech zrezygnują z każdego świadczenia, z każdego przywileju jakie dostajesz od państwa . Po problemie, po co komplikować? Nikt nie trzyma na sile, nikt nie rozkazuje, masz wybór i miałeś cały czas do tej pory….

Wiec państwo jest dobre jak robi dobrze dla obywatela a jak czegoś się od niego wymaga to już dupa piecze xd xd xd

I to nie jest złośliwość,
@Wykastro: czytamy ze zrozumieniem, na spokojnie, dasz radę, wierzę w Ciebie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. no na przykład - miesiąc nie problem z tym kredytem, gorzej jak masz mieć poduchę na pół roku np. 30k odłożone tylko na kredyt o ile stóp nie podniosą ( ͡° ͜ʖ ͡°) i ja to tam ciul, są inni współobywatele co mają
@wormik: To po co dajesz ten argument bo są inni? Co Cię inni obywatele obchodzą skoro w razie wojny zabierasz dupe i niech rozwalają kraj ? Dalej uważam, że argument na sile.
@Wykastro: bo państwo - jakiekolwiek- to wspólnota więcej jak jednego człowieka plus jego rodziny? Bo to problem społeczny? Ale idźmy dalej z tym na siłę - jaki jest program ćwiczeń? Ponownie, czego mnie mają tam nauczyć? Nikt nie wie.

No ale ponownie, czytanie ze zrozumieniem.

Zresztą, idąc tym tropem- co mnie jakiś zakaz aborcji obchodzi? Przecież ja, jako #niebieskipasek nie będę rodził dzieci, ciąża nigdy nie będzie zagrożeniem dla mojego życia