Wpis z mikrobloga

Nie wiem już czy jest wielu trolli czy debili ale widzę, że jest sporo wpisów "30 dni #!$%@?, czego się lękacie". Wpis ten dedykuję właśnie tym cymbałom.

1.Dlaczego nie chcę iść na jakiekolwiek ćwiczenia?
Odpowiedź jest elementarna drogi Watsonie - z wielu, wielu powodów:
- Moja sytuacja zdrowotna się zmieniła.
18 lat temu poszedłem na studia, potem znieśli "Zetkę" i się nie załapałem. Mam tylko wbitą kategorię A, bez ponownej komisji. Biorą człowieka, który 18 lat temu był zdrowym koniem. Teraz już niekoniecznie
-Moja sytuacja życiowa się zmieniła
Planuję rodzinę, mam kogoś itd. i nie mam zamiaru być ciągany najpierw na 33 dni, a potem nawet na pół roku, co roku (do tego dojdziemy)
-Moja sytuacja finansowa się zmieniła
Mam więcej na godzinę jak taki szeregowy dziennie. Kto mi wyrówna? Gmina? Po ilu? Za ile? Kredyty nadal trzeba płacić. Ktoś zamrozi mi kredyty i opłaty na ten czas? Nie. Muszę więc budować poduchę finansową "nie do ruszenia" na pół roku (jak mówiłem do tego dojdziemy)
-Plany życiowe
Mogę mieć zaplanowane wczasy, wesele, cokolwiek ważnego w okresie, w którym mogliby mnie chcieć wezwać. I niekoniecznie mam zamiar ani chęć z tego rezygnować w imię tego paździerza (do tego dojdziemy)
-Zakończenie zabawy w wojsko zakończone przysięgą bo jak nie to na półtorej roku do pierdla(za odmowę. Pomijam legalność przysięgi pod przymusem i tego czy jest albo powinna ona być uznana za legalną tak w ogóle) - nie wymaga komentarza?

2.Jakie ćwiczenia?
-Nie wiadomo co to za ćwiczenia
Biorą na miesiąc i nie wiadomo po co. Bieganie po poligonie z karabinkiem? Obsługę broni i strzelania to można w weekend nauczyć na strzelnicy. Siedzenie na dupie i "Akcja liść" jak za "Zetki"? Szkoda na to mojego czasu. Po co dokładnie miałbym iść?
-Mogą wziąć nawet na pół roku co roku
Przepisy mówią o 90 dniach max w ciągu roku. Więc wezmą we wrześniu, potem w styczniu kolejnego roku. Mogą to zrobić. W konsekwencji pół roku wycięte z życiorysu. W kolejnym roku 90 dni i tak mogą się bawić "bo cię nie lubią", "bo wpadłeś w system" czy cokolwiek.
-Z niewolnika nie ma dobrego pracownika
Na miesiąc bierzemy ludzi, którzy nie chcą tam iść - jak kogoś, kto ma na to wyłożone chcą czegokolwiek nauczyć? Miesiąc minie, a jak ktoś nie chce to nic z tego nie wyniesie i żadne karne czołganie po błocie tego nie zamieni.
-Doktryna wojenna się zmieniła
Dzisiejsze wojsko powinno być nowoczesne, sprzęt obsługiwany przez specjalistów którzy są szkoleni z nowinek, nie jakiegoś Kowalskiego. Kowalski postrzela sobie z kałacha i spoko, ale obecnie nawet czołg jest bardziej naszpikowany elektroniką niż pół wieku temu i bardziej. Bez wiedzy i ciągłego szkolenia, to tej elektroniki mogłoby równie dobrze nie być. I niby w przeciągu 30 dni stworzą specjalistę? Otóż nie stworzą. Stworzą co najwyżej kogoś, kto będzie dalej miał to w dupie i tym bardziej się zniechęci, a najdalej tydzień po wyjściu z takich ćwiczeń i tak nie będzie pamiętał co właściwie ćwiczył ( i między bajki sobie możecie włożyć, że ludzie będą czytać przegląd techniki wojskowej)

3.Obrona ojczyzny to Twój obowiązek
-Wszystkie afery polityczne
Czy to za PO czy za pisu były różne afery polityczne. Ktoś został za to rozliczony? No nie. Czy pis się spasł? Owszem. Za to mam umierać?
-Biomasa 500+ i inna patusiarnia
Jak wyżej. Jestem dojną krową, niczym więcej. Krowa ma wywalone bronić "swojej rzeźni" i "mleczarni"
-"W razie W" politycy i tak wyjadą
Politycy i tak uciekną i tak. To ja mam siedzieć za to w okopie i ginąć za ich majątki. Nie, nie będą współdzielić mojego losu w żadnym wypadku. #!$%@?ą w podskokach.
-Przerośnięta buirokracja "państwo nie do życia"
Tego mam bronić? Nowego niedowładu, burdelu, patologii? Tego, że ktokolwiek chce coś bardziej to jest gnojony? Fajny styl życia, sami się w tym sosie możecie kisić.

Wniosek
1. Wyprowadzić się za granicę dla spokoju ducha
2. Wychodzi na to, że nie ma sensu płacić podatków (armia zawodowa miała być od wojny, no halo), NFZ leży i robi pod siebie, zus to bankrut i tak dalej i tak dalej.
3. Nagłaśniać, aż nie zmienią przepisów.
Wpis można sobie kopiować gdzie tam kto tylko chce.
4. A jak chcecie powiększyć armię zawodową to zlikwidować wszystkie programy "Patus plus" i kasę przeznaczyć na wojsko.
Miłej kawusi, niech was kapral nie zdusi( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jachnucy: No #!$%@? nie wiem, może to, że przy nowych przepisach mogą wziąć każdego na 3 miesiące rok w rok bez żadnych ograniczeń?

Oj już skończ pieprzyć głupoty coś o starszym Panu z żoliborza, macie przytyrane głowy tymi waszymi wojenkami politycznymi...


PiS nigdy by się do tego nie posunął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek ustawa wprowadzona w marcu a teraz mamy grudzień, w porę się obudziłeś...

Przestań jojczyć, nic to nie zmienia bo przydziałów WKU nie wręcza i nikt nawet tego nie planuje robić

Robicie z dupy jakąś aferę z której nic nie wynika xD
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek jacy ludzie podostawali?
Te trolle z wykopu?

Proszę cię chłopie, jaja z was sobie robią a wy to łykacie jak pelikany...

Żadna jednostka WKU nie zamierza w najbliższym czasie robić żadnych szkoleń przymusowych dla cywili z kategorią A
  • Odpowiedz
@notavailable: tyle, że to działa.

Jeżeli naprawdę się wyprowadzisz za granicę to zwyczajowo nie ściągają ani nawet nie próbują. Po, jak mnie pamięć nie myli, dwóch latach mieszkania poza granicami kraju - nie podlega się już pod żadne ćwiczenia i pobory. Nawet jakby wojna wybuchła to nie masz obowiązku wstawiennictwa w kraju.
  • Odpowiedz