Wpis z mikrobloga

W najbliższy weekend 9-12 grudnia wybieram się do Katanii i chciałbym wypożyczyć na lotnisku auto na ten okres. Jest jakaś firma godna polecenia? Czy takie rzeczy to lepiej na miejscu ogarnąć czy przez neta, przez jakieś strony typu kayak itp? Albo czy ktoś się orientuje, która wypożyczalnia akceptuje karty debetowe, a nie tylko kredytowe? Znalazłem na kayaku na 3 dni fiata tipo za chyba 70 zeta ale to chyba bez żadnego ubezpieczenia. Opłaca się takie coś brać pod uwagę?
#podroze #podrozujzwykopem #sycylia #wlochy
  • 6
@handballer: Powiem tyle: Taniej przez neta. Sprawdzaj dokładnie warunku umowy ( mogą być dodatkowe opłaty), patrz czy masz oddac auto z pełnym bakiem czy pustym ( tu może być ciężko); warto kupić ubezpieczenie osobno; nie boisz się jezdzic ? Z tego co widziałem panuje tam wolna amerykanka ..
Nie pamiętam nazwy wypożyczalni. Jest Polka, która wypożycza auta, ktore możesz zwrócic w dowolnym miejscu na wyspie za odpowiednią opłatą.
Brak kaucji
@Big_Fomo: Nie wiem jak na Sycylii ale jeździłem dwa lata temu po Sardynii i jakoś nie było tragedii, nawet spoko mi się jeździło. Ale teraz lecimy w 3 osoby i ja nie będę pierwszym kierowcą i właśnie stąd moje pytanie o karty kredytowe, bo dane głównego kierowcy muszą się zgadzać z danymi właściciela karty kredytowej, a kartę kredytową posiadam tylko ja
@handballer: na kilka moich podróży na południe Włoch i Francji dwie skończyły się tak ze ktoś mi przerysował auto na parkingu. Gdybym nie miał ubezpieczenia to bym był kilkaset euro w plecy. Więc dla mnie absolutnie nie wchodzi w grę wynajem auta bez pełnego AC znoszącego w całości moja odpowiedzialność.