Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy kalkulator mbanku jest legitny i można mu ufać?
Podaje dane jak wypełniłem i jaką zdolność mi pokazał mBank.

Miesięczny dochód netto: ponad 10k zł po podatkach dochodówce, zusie, składce zdrowotnej itd (jestem na liniówce)
Suma miesięcznych wydatków: 1000 zł dałem (chyba trochę za dużo ile dają doradcy w tym polu?)
Dodatkowe kredyty/alimenty: 0
Okres kredytowania 300 miesięcy
Nie zaznaczałem, że chce eko kredyt oraz, że jestem klientem mbanku(a jestem od 2 lat)
Jak eko kredyt wpływa na marże kredytu oraz podbije zdolność i od czego on zależy?
Czy bycie klientem mbanku dużo obniży mi marżę i podbije zdolność?

Wyszła mi zdolność na 535k zł przy oprocentowaniu stałym i zmiennym przy wkładzie własnym 10% w nieruchomość czy jest to wartość realna czy przy innej symulacji mogę dostać w jakimś banku więcej? W ing konto od jakiś 13 lat, w Pekao około roku

#kredythipoteczny #mieszkanie #nieruchomosci #banki

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638e20a55adff1f3a51a2c93
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: takie wypełnianie na stronie nie ma sensu, najlepiej wypełnić wniosek na stronach 3 banków i wtedy do Ciebie zadzwoni doradca kredytowy. Wyślesz mu wszystkie dokumenty, o które Cie poprosi, tj. KPiR, dane osobowe itp. i on Ci przygotuje oferte kredytu. Najlepiej skorzystać z banku, w ktorym masz długo konto + 2-3 banki które w aktualnych rankingach dają korzystne oprocentowanie. Te oferty co miesiąc się zmieniają i banki tego nie
  • Odpowiedz
Czy kalkulator mbanku jest legitny i można mu ufać?


@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, jest to narzędzie używane do rejestracji wniosków kredytowych. Podaje wiarygodne wyniki w przypadku umowy o pracę. W przypadku działalności gospodarczej jego obsługa nie jest już tak prosta i bardzo łatwo o pomyłkę. mBank zdolność w przypadku DG oblicza bazując głownie na roku poprzednim. W polu dochód powinna być podana 1/12 dochodu z PIT 36L za rok 2021 pomniejszonego o składki na ubezpieczenie społeczne i podatek.

Możesz też zajrzeć do mojego porównania
  • Odpowiedz
@marcpol: w przypadku tego kalkulatora mbanku jaki koszt utrzymania trzeba podac? ten wg gusu czyli dla 1. osoby w duzym miescie 1500zl czy tez bank oblicza swoj na podstawie wyciagu z konta?
  • Odpowiedz
@marcpol: w przypadku tego kalkulatora mbanku jaki koszt utrzymania trzeba podac? ten wg gusu czyli dla 1. osoby w duzym miescie 1500zl czy tez bank oblicza swoj na podstawie wyciagu z konta?


@eehhh: Jeśli podasz zbyt niski koszt utrzymania to system zastąpi to swoimi wewnętrznymi danymi. Jeśli podasz wyższy to właśnie ta kwota zostanie przyjęta przez bank. Możesz spróbować sprawdzić jaką kwotę przyjmuje w Twoim przypadku bank podając
  • Odpowiedz