Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema mirasy, potrzebuję porady. Mój #rozowypasek od dłuższego czasu twierdzi, że potrzebuje mieć zwierzątko w naszym mieszkaniu, kotka albo pieska. Brakuje jej zwierzaka, który byłby blisko i pomagał przy depresji. Nie wiem tylko, jak to rozwiązać. Na koty mam alergię i mimo że bardzo je lubię, to nie widzę szans brać jednego do dwupokojowego mieszkania i męczyć się z katarem. Miałem dawniej kota, ale przez to, że pojawiła się alergia, posiadanie go stało się uciążliwe. Psów nigdy nie lubiłem, a raczej się ich bałem: za głośne, zbyt szukające uwagi, trzeba je wyprowadzać na dwór i więcej zajmować niż kotem. Nie chciałbym brać psa do domu tylko po to, żeby miał właściciela, który go nie lubi i unika. No i trochę nie wiem, co robić ze zwierzakiem przy dość częstych weekendowych wyjazdach. Wg dziewczyny inne zwierzęta jej nie odpowiadają, bo są za mało reaktywne i nawiązujące więzi.
Czy da się to jakoś kompromisowo rozwiązać według was? Albo czy da się przeboleć posiadanie psa w domu?

#zwiazki #rozowepaski #psychologia #zwierzeta #psy #koty

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638dfb815adff1f3a51a271d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: oboje powinniście chcieć. Rozważcie królika, nie są głupie, przywiązują się, rozpoznają ludzi, nie żyją zbyt krótko jak na gryzonia. Mniej kłopotu jak z kotem. (Trzeba szczepić tak BTW, żeby nie padł od zarazków przekazanych przez komara i nie należy lekceważyć infekcji dróg oddechowych). Jeszcze są fajne fretki, ale tego nie miałem i są trochę rąbnięte, co kto lubi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: ja trochę kupiłam psa na depresję... ale u mnie depresja wynikała z utraty jednej pasji i za dużej ilości wolnego czasu xD więc wziełam se psa po kilku latach drugiego i pasjonuję się teraz pieskami (trenuje z nimi, startuje w zawodach). I ja naprawdę doskonale znam siebie i wiem że chociaż by skały srały i będę mieć gorszy okres to nie ma opcji, że zaniedbam swoje psy. Więc zawsze
  • Odpowiedz
co robić ze zwierzakiem przy dość częstych weekendowych wyjazdach. Wg dziewczyny inne zwierzęta jej nie odpowiadają, bo są za mało reaktywne i nawiązujące więzi.


@AnonimoweMirkoWyznania: najpierw wybudujcie sobie pomnik tej depresji (jak to trafnie oceniono w jednym serialu), dlaczego jesteś niesamodzielny i pytasz tutaj o coś, co w jednej chwili sam przeanalizowałeś - na koty masz uczulenie, więc kot odpada, pies jest odpowiedzialnością i skoro też chcesz, mając świadomość, że
  • Odpowiedz