Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy bank w jakiś sposób weryfikuje czy mam wkład własny do kredytu hipotecznego na koncie? Jeżeli kupuje od kogoś mieszkanie to wkład własny przelewam na jakieś specjalne konto czy jak to się odbywa albo w przypadku transz deweloperskich rozumiem, że pierwsze uruchamia się moja transza z wkładu własnego, a dopiero później poszczególne i po uruchomieniu danej transzy zwiększa mi się rada kredytowa?

#kredythipoteczny #banki #finanse #nieruchomosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638dbb765adff1f3a51a1d88
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak kupujesz od dewelopera to pierwsza transza jest po Twojej stronie, wpadasz na rachunek powierniczy. Ratę płacisz od salda kapitału wiec im bliżej ostatniej raty to kwota kredytu, zwana okresem karencji się zwiększa aż do docelowej raty (przy założeniu braku aktualizacji wiboru)
Czy bank w jakiś sposób weryfikuje czy mam wkład własny do kredytu hipotecznego na koncie? Jeżeli kupuje od kogoś mieszkanie to wkład własny przelewam na jakieś specjalne konto czy jak to się odbywa albo w przypadku transz deweloperskich rozumiem, że pierwsze uruchamia się moja transza z wkładu własnego, a dopiero później poszczególne i po uruchomieniu danej transzy zwiększa mi się rada kredytowa?


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie, wkład własny jest jedynie deklarowany, nie musisz